Колишній держсекретар США Генрі Кіссінджер помер у віці 100 років

Колишній держсекретар Сполучених Штатів  Генрі Кіссінджер пішов з життя на 101-му році 29 листопада. Про це повідомляє Reuters 30 листопада.

"Генрі Кіссінджер, дипломатична сила, чия роль радника з національної безпеки і державного секретаря при двох президентах залишила незгладимий слід у зовнішній політиці США і принесла йому суперечливу Нобелівську премію миру, помер в середу у віці 100 років", - сказано в повідомленні.

Зазначається, що Кіссінджер помер у своєму будинку в штаті Коннектикут. Про обставини смерті не повідомляється.

"Після свого сторіччя Кіссінджер продовжував активну діяльність, відвідуючи зустрічі в Білому домі, опублікувавши книгу про стилі лідерства і даючи свідчення перед комітетом Сенату про ядерну загрозу з боку Північної Кореї. У липні 2023 року він здійснив несподіваний візит до Пекіна, щоб зустрітися з президентом Китаю Сі Цзіньпіном", - пише Reuters.

Підкреслюється, що в 1970-х роках, у розпал холодної війни, Кіссінджер доклав руку до багатьох епохальних глобальних подій десятиліття, працюючи радником з національної безпеки та державним секретарем при президенті-республіканці Річарді Ніксоні.

Раніше повідомлялось, що Кіссінджер вважав, що ставитися до України треба як до країни НАТО.

Статті

Світ
28.02.2024
10:07

«Третій рік кампанії обіцяє бути визначальним у всіх сенсах». Російські ЗМІ про Україну

З України зробили фактично форпост НАТО, що перевершує за своїм військовим потенціалом більшість держав-членів альянсу, одну з найсильніших у Європі армій із потужною військовою інфраструктурою біля наших кордонів.
Світ
26.02.2024
17:24

"Це також наша війна, хочемо ми того чи ні". Західні медіа про Україну

"У міру того, як Україна виснажує свою протиповітряну оборону, вона все частіше буде змушена обирати між захистом військ на фронті і захистом міст від атак російських ракет і безпілотників".
Донбас
25.02.2024
19:06

"Масштабні проєкти "будівництва від фундаменту ми поки що притримуємо". Огляд ЗМІ окупованого Донбасу

Минулого тижня ЗМІ окупованого Донбасу старанно грали роль досвідченого таксидерміста. Місцеві пропагандисти всіма силами намагалися представити розстріляну, побиту, зруйновану Авдіївку не мертвим, а звільненим містом. Як то кажуть, хоч...
Всі статті