Коломойський офіційно визнав втрату громадянства і подав на Зеленського до суду

Бізнесмен Ігор Коломойський наприкінці листопада цього року оскаржив у Верховному суді указ президента Володимира Зеленського про позбавлення його українського громадянства від 18 липня 2022-го, заявивши, що дізнався про існування указу лише у вересні 2023 року. Верховний суд це не переконало, тому позовну заяву Коломойського повернули. Про це йдеться в ухвалі суду від 1 грудня, повідомляє ЛІГА.

Коломойський каже, що дізнався про наявність указу Зеленського лише 15 вересня 2023 року під час розгляду клопотання про зміну йому запобіжного заходу у справі про шахрайство та відмивання майна. Тоді до суду надійшов лист Офісу президента разом з указом Зеленського №502/2022 від 18 липня 2022 року про припинення громадянства Коломойського.

Саме цим бізнесмен намагався пояснити Верховному суду, чому він пропустив шестимісячний строк для оскарження указу, встановлений кодексом про адміністративне судочинство.

Але колегія суддів вважає доводи Коломойського недостатніми, адже інформація про указ Зеленського з'явилась у ЗМІ ще в липні 2022 року. Також копію указу публікував нардеп від Батьківщини Сергій Власенко.

Тому, на думку суду, шестимісячний строк для оскарження указу обчислювався з моменту, коли Коломойський "повинен був дізнатись про порушення його прав".

На цій підставі Верховний суд залишив заяву бізнесмена без руху і надав йому 10 днів для усунення недоліків. За цей термін Коломойський має надати докази поважності причин пропуску строку звернення до адміністративного суду.

Нагадаємо, у липні 2022 року в ЗМІ з'явилась інформація про припинення українського громадянства Ігоря Коломойського та ще кількох осіб, зокрема Геннадія Корбана.

Як повідомлялося, суд залишив Коломойського під вартою з можливістю внесення застави у майже 4 млрд гривень

Також нагадаємо, що "ОстроВ" писав про "жест розпачу" від Коломойського та повну зупинку його феросплавних підприємств у відповідь на власний арешт.

Статті

Країна
29.02.2024
16:51

Легалізація медичного канабісу в Україні: ключові положення

Використання конопель допускається у навчальних цілях, освітній, науковій та науково-технічній діяльності, виробництві (виготовленні) наркотичних засобів, психотропних речовин та лікарських засобів для подальшого застосування у медичній практиці....
Країна Донбас
28.02.2024
16:33

Інвестиції в окупації: "схема" на мільярди

Обіцяючи прихід "інвесторів" з Росії на заводи та шахти, які знелюдніли, представники "ДНР"-"ЛНР" намагаються створити ілюзію реальності "світлого майбутнього". І утримати від міграції рештки нечисленного населення. Це важливо, інакше буде просто ні...
Світ
28.02.2024
10:07

«Третій рік кампанії обіцяє бути визначальним у всіх сенсах». Російські ЗМІ про Україну

З України зробили фактично форпост НАТО, що перевершує за своїм військовим потенціалом більшість держав-членів альянсу, одну з найсильніших у Європі армій із потужною військовою інфраструктурою біля наших кордонів.
Всі статті