Колаборанта з Лисичанська - екскерівника державного автодорожнього підприємства засуджено до 11 років вʼязниці

Екскерівника державного автодорожнього підприємства з Лисичанська Луганської області засуджено до 11 років тюрми за пособництво ворогу. Про це повідомило 3 управління ГУ СБУ в Донецькій та Луганській областях у м. Сєвєродонецьк у facebook 10 вересня.

"За матеріалами СБУ заочний вирок колишній керівник Лисичанської філії ДП "Луганський автодор". Доведено, що очільник структурного підрозділу державного підприємства не виконав наказ керівництва про припинення господарської діяльності, консервацію техніки та недопущення її використання рашистами", - сказано в повідомленні.

Зазначається, що чоловік залишився в окупації та у серпні 2022 р. добровільно обійняв посаду начальника філії "Лисичанський райавтодор" підконтрольного окупаційній владі "ДУП ЛНР "Луганський автодор". Зловмисник провів на підприємстві інвентаризацію та передав окупаційній владі усі його активи. 

У подальшому колаборант приймав управлінські рішення в інтересах окупантів, сприяв відновленню автодорожньої інфраструктури та логістичної спроможності для доставки окупаційними військами зброї до зони бойових дій. Суд кваліфікував дії фігуранта як пособництво державі-агресору (ч. 1 ст. 111-2 Кримінального кодексу України) та засудив до 11 років позбавлення волі з конфіскацією усього належного йому майна в дохід держави. 

"Початок строку відбування покарання обчислюватиметься з дати його затримання. Наразі правопорушник перебуває у розшуку. Вживаються заходи щодо його притягнення до відповідальності", - сказано в повідомленні.

Раніше повідомлялось, що до 10 та 8 років ув’язнення засуджено колишніх голів сільрад з Луганщини Войтенка й Тарасова.

Раніше «ОстроВ» підтримували грантодавці. Сьогодні нашу незалежність збереже тільки Ваша підтримка

Підтримати

Статті

Світ
30.04.2025
11:54

«Київ намагається нас надурити». Російські ЗМІ про Україну

Власне, реакція Кремля, який оголосив про прийдешнє перемир'я саме в момент посилення ворожої інформаційної кампанії, стала тонкою і вправною відповіддю, покликаною вибити ґрунт з-під ніг противника.
Світ
29.04.2025
13:00

Щоб війна стала економічно невигідною. Про історично обґрунтовані завдання ЄС

Перше – це цінності. Друге – це реакція. Третє – це економіка. Щоб зрозуміти сутність і природу ЄС, бажано максимально повно розкрити кожен з цих іменників
Країна
28.04.2025
13:00

План Трампа щодо завершення війни: шанси на реалізацію та подальші кроки

Трампу потрібен успіх на цьому напрямку і він буде працювати. Він розуміє, що тиснути на Україну марно, адже ні влада, ні суспільство не сприймають та ігнорують його тиск. Тому, можливо, він почне тиснути на Росію.
Всі статті