Кличко: Україна знаходиться на шляху до авторитаризму й може в цьому перестати відрізнятися від РФ

Мер української столиці Віталій Кличко заявив, Україна знаходиться на шляху до авторитаризму й може в цьому перестати відрізнятися від РФ, де "все залежить від примхи однієї людини". Про це Кличко заявив німецькому виданню Der Spiegel у коментарі, опублікованому 2 грудня. 

"У якийсь момент ми перестанемо відрізнятися від росії, де все залежить від примхи однієї людини… Наразі існує лише один незалежний інститут, але на нього чиниться величезний тиск: місцеве самоврядування", - сказав Кличко.

Зазначається, що на питання, чи перебуває демократія в Україні під серйозною загрозою, Кличко відповів "Так" - після паузи. 

Міський голова столиці також зауважив, що "...у перші місяці війни країна була без лідера, був відвертий хаос, і мери відіграли ключову роль як лідери думок, в обороні міст, у допомозі військовим". Але в Офісі президента, на думку Кличка, вважають мерів "атавізмом", лише перешкодою для централізації владних структур у країні.

"Перетворити Україну на авторитарну державу просто так майже неможливо", - підкреслив у той же час Кличко, зауваживши, що українці занадто волелюбні.

Крім того, Кличко сказав, що за період після повномасштабного вторгнення він не мав жодної зустрічі або телефонної розмови з Володимиром Зеленським.

Раніше з посиланням на Кличка повідомлялось, що в Києві планують виплачувати по 30 тисяч гривень кожному мобілізованому.

Статті

Світ
26.02.2024
17:24

"Це також наша війна, хочемо ми того чи ні". Західні медіа про Україну

"У міру того, як Україна виснажує свою протиповітряну оборону, вона все частіше буде змушена обирати між захистом військ на фронті і захистом міст від атак російських ракет і безпілотників".
Донбас
25.02.2024
19:06

"Масштабні проєкти "будівництва від фундаменту ми поки що притримуємо". Огляд ЗМІ окупованого Донбасу

Минулого тижня ЗМІ окупованого Донбасу старанно грали роль досвідченого таксидерміста. Місцеві пропагандисти всіма силами намагалися представити розстріляну, побиту, зруйновану Авдіївку не мертвим, а звільненим містом. Як то кажуть, хоч...
Країна
23.02.2024
13:25

За що воює росія, або «Хрестовий похід» владіміра путіна

Як відомо: імперія або розширюється, або гине. Звідси і ідея «світової революції» і герб СРСР, накладений на всю планету, без окреслених кордонів радянської держави, і «Інтернаціонал» як гімн країни, що хоче захопити весь світ.
Всі статті