Кастрована історія: у Росії в шкільних підручниках до списку чемпіонів світу з шахів не включили Гаррі Каспарова

У Росії в шкільних підручниках до списку чемпіонів світу з шахів не включили Гаррі Каспарова. Про це пише The Insider.

Колишній міністр культури РФ Володимир Мединський, який є автором навчального посібника, виключив згадку Гаррі Каспарова зі списку чемпіонів світу з шахів.  

У розділ, присвячений періоду в історії країни з 1964 до 1985 року, не включили перемогу Каспарова над Анатолієм Карповим у 1985 році. 

Після завершення шахової кар'єри Каспаров брав участь у низці опозиційних рухів, шахіст послідовно критикує російську владу. У червні 2013 року заявив про від'їзд із Росії та про продовження боротьби з «режимом Путіна» на міжнародній арені. З лютого 2022 року, після російського вторгнення в Україну, Каспаров є учасником Антивоєнного комітету Росії. 

Внесений Мін'юстом Росії до реєстру «іноземних агентів», 6 березня 2024 року Росфінмоніторинг вніс його до російського списку «терористів і екстремістів». 24 квітня 2024 року Сиктивкарський міський суд заочно заарештував Каспарова за звинуваченнями у створенні терористичного співтовариства, фінансуванні терористичної діяльності та публічних закликах до тероризму.

Раніше «ОстроВ» підтримували грантодавці. Сьогодні нашу незалежність збереже тільки Ваша підтримка

Підтримати

Статті

Країна
17.10.2025
14:00

Реабілітація після російського полону: дуже схоже на фільм Тарантіно

Ця людина (як і всі вони) знов у тюрмі – хоч і іншій. Так, це не російський полон. Але то знов тюрма. І в людині й далі культивується відчуття залежності від системи.
Світ
16.10.2025
12:43

Україна і чеські поствиборні пасьянси

Ні для кого не є секретом, що холдинг Бабіша «Агрофер» досить міцно закріпився на європейському ринку виробництва продуктів харчування та хімічних добрив. Виходячи з його бізнес-логіки, допустити на ринок гравця з таким аграрним потенціалом, як...
Світ
15.10.2025
11:40

«Якщо звільнимо Миколаїв і Одесу, можна вважати, що ми безповоротно переможемо НАТО». Російські ЗМІ про Україну

...Передача Києву «Томагавків» «малоймовірна, а всі розмови і заяви на цю тему робляться насамперед для тиску на Росію і світову спільноту».
Всі статті