Документальний фільм про дітей на сході України номінували на «Оскар»

Дансько-українсько-шведський документальний фільм «Будинок зі скалок» претендуватиме на отримання “Оскара” цього року. Про це було оголошено під час офіційної церемонії оприлюднення претендентів на цьогорічну відзнаку від Американської академії кінематографічних мистецтв і наук.

“Будинок зі скалок” розповідає реальні історії із життя дітей та вихователів Лисичанського центру соціально-психологічної допомоги. Його більш як двох років знімали на сході України.

Вперше документальний фільм про Україну претендуватиме на отримання “Оскара” за майже століття вручення нагород. Він змагатиметься із чотирма іншими фільмами.

Володарів цьогорічного “Оскара буде оголошено у Голлівуді 12 березня.

Раніше фільм "Будинок зі скалок" отримав головну нагороду на фестивалі кіно про права людини Jeden svět/One World у Празі, а також переміг у документальному конкурсі на Ґетеборзькому кінофестивалі. Світова премʼєра фільму відбулась в конкурсній програмі американського фестивалю незалежного кіно Sundance Film Festival.

Статті

Луганськ
27.01.2023
16:00

«Мені потрібно було з кимось поговорити про це. Я боюсь". Луганський щоденник

«У моєму оточенні немає психічно здорових людей», - ця фраза зараз нормальніша, ніж зворотне твердження. У мамський чат викладають понівечені тіла вбитих військових. Чат, де обговорюють списки на пологи, лікарів та дитячі виплати.
Країна
27.01.2023
12:46

Гроші у дефіциті. Чи вистачить уряду коштів для бюджетних видатків

Порівняно з передвоєнним роком експорт у грошах впав на 39,3%, імпорт – на 23,8%. Відповідно, на 39,3% зменшилися доходи держави від експортного податку на додану вартість та на 23,8% - від імпортного. При цьому ПДВ – один із головних наповнювачів...
Донецьк
26.01.2023
13:42

Закінчився запас міцності та терпіння. Донецький щоденник

Усі вони різко відрізняються від корінних жителів Донбасу. Вичислити їх можна не лише за зовнішніми ознаками та характерною говіркою. Вони багато матюкаються та смітять. У громадських місцях поводяться по-хамськи і до оточуючих ставляться навмисне...
Всі статті