Ізраїль надав дозвіл на продаж Україні системи захисту від іранських дронів - Axios

Ізраїль дозволив експорт до України систем боротьби з іранськими дронами. Держава затвердила ліцензії на можливий продаж пристроїв. Про це пише Axios із посиланням на ізраїльських та українських чиновників, - повідомив Оbozrevatel.

Ліцензії були схвалені для двох ізраїльських компаній – Elbit та Rafael. Зазначається, що делегація Міністерства оборони України нещодавно відвідала Ізраїль, щоб отримати презентацію щодо систем захисту від безпілотників. Але угоду ще не підписано.

Йдеться про засоби радіоелектронної боротьби для придушення та знищення безпілотників. Ці системи мають радіус дії близько 40 км і можуть бути розташовані поруч із електростанціями або іншими важливими об'єктами для захисту від дронів.

Міністерство оборони України зацікавлене у цих системах, але оскільки ЗСУ вдавалося перехоплювати безпілотники у 75-90% випадків, то наполягає на іншій допомозі насамперед.

"Що нам справді потрібно, то це система захисту від балістичних ракет", - зазначили в Україні.

У свою чергу, ізраїльські чиновники кажуть, що схвалення експортних ліцензій не є зміною політики, тому що системи мають оборонний характер і не використовують бойовий вогонь, здатний вбити російських солдатів.

"Ізраїль допомагає Україні в оборонній та цивільній сферах. Кожен запит розглядається відповідно до політики експорту озброєнь до України. Ми не зупиняємось на цьому з міркувань національної безпеки та зовнішньої політики", – заявили у Міноборони Ізраїлю.

Статті

Країна
23.03.2023
10:00

Візит Путіна до Криму та нові атаки безпілотників: місцеві не розуміють, що це було

Місцевих жителів здивувало, що російський президент жодного слова не сказав про війну чи безпеку в регіоні. Більше того, Путін в принципі не зробив жодної заяви та не провів жодної наради в окупованому Криму.
Донецьк
22.03.2023
11:00

Окупанти змушують отримувати російський паспорт. Донецький щоденник

На початок 2022 року паспорт РФ отримали 860 тисяч осіб на обидві невизнані "республіки". Якщо довіряти офіційним сайтам, то у "ДНР" на той момент проживало 2,24 млн осіб, у "ЛНР" - 1,42 млн. Отже, російські паспорти отримали 23,5% громадян "ЛДНР"....
Світ
21.03.2023
14:00

«Просто треба розуміти, що буде дуже велика битва». Російські ЗМІ про Україну

...Заяви Заходу про те, що перші поставки танків в Україну очікують наприкінці березня, зроблені спеціально, щоб РФ не знала про їхню дислокацію і не очікувала застосування на полі бою
Всі статті