Ізраїль надав дозвіл на продаж Україні системи захисту від іранських дронів - Axios

Ізраїль дозволив експорт до України систем боротьби з іранськими дронами. Держава затвердила ліцензії на можливий продаж пристроїв. Про це пише Axios із посиланням на ізраїльських та українських чиновників, - повідомив Оbozrevatel.

Ліцензії були схвалені для двох ізраїльських компаній – Elbit та Rafael. Зазначається, що делегація Міністерства оборони України нещодавно відвідала Ізраїль, щоб отримати презентацію щодо систем захисту від безпілотників. Але угоду ще не підписано.

Йдеться про засоби радіоелектронної боротьби для придушення та знищення безпілотників. Ці системи мають радіус дії близько 40 км і можуть бути розташовані поруч із електростанціями або іншими важливими об'єктами для захисту від дронів.

Міністерство оборони України зацікавлене у цих системах, але оскільки ЗСУ вдавалося перехоплювати безпілотники у 75-90% випадків, то наполягає на іншій допомозі насамперед.

"Що нам справді потрібно, то це система захисту від балістичних ракет", - зазначили в Україні.

У свою чергу, ізраїльські чиновники кажуть, що схвалення експортних ліцензій не є зміною політики, тому що системи мають оборонний характер і не використовують бойовий вогонь, здатний вбити російських солдатів.

"Ізраїль допомагає Україні в оборонній та цивільній сферах. Кожен запит розглядається відповідно до політики експорту озброєнь до України. Ми не зупиняємось на цьому з міркувань національної безпеки та зовнішньої політики", – заявили у Міноборони Ізраїлю.

Статті

Країна
18.05.2024
13:54

Звільнення за "зв'язки" з людьми в окупації: Зеленський не підтримав ідею нардепів

Якщо раніше про його «зв'язки» з родичами, які проживають в окупації, знали лише близькі друзі, то тепер він зобов'язаний про це повідомити своє керівництво. Інакше його можуть звільнити
Луганськ
17.05.2024
10:41

 «Розумні люди зберігають свою думку при собі». Луганський щоденник

Якщо ти живеш за правилами, не намагаючись порушувати їх, ти житимеш нормально. Просто нормально. Можливо, погано, а може, добре, але ти житимеш. Якщо ж ти замахнувся своїм маленьким кулачком на систему, ти теж житимеш, але житимеш погано
Країна
16.05.2024
14:18

Від ідей до конкретних проектів: війні не вдалося зупинити бізнес Дніпропетровщини

Прифронтова Дніпропетровська область увійшла в трійку лідерів серед регіонів за кількістю нових бізнесів. Упродовж першого кварталу 2024 року в області відкрито майже 7 тисяч ФОПів. Водночас, за чотири місяці регіон має економічні втрати: тут...
Всі статті