Іспанія виступає за початок переговорів про вступ України в ЄС до кінця року

Прем'єр-міністр Іспанії Педро Санчес заявив, що сподівається на початок переговорів про вступ України до Європейського Союзу до закінчення шестимісячного головування його країни в Раді ЄС 31 грудня. Про це повідомляє Укрінформ з посиланням на Reuters.  

"Я розпочав іспанське головування з поїздки до Києва і сподіваюся завершити його відкриттям переговорів про вступ України до ЄС тепер, коли вже відомий звіт Європейської комісії", - заявив Санчес на пленарному засіданні Європейського парламенту.

Санчес додав, що "настав час для ЄС відкрити свої двері та інтегрувати Україну, а також Молдову та країни Західних Балкан".

Як повідомлялося, країни ЄС збираються на саміт 14-15 грудня, щоб обговорити питання початку переговорів з Україною про вступ до ЄС, а також потенційне розширення блоку за рахунок Грузії, Молдови та західнобалканських країн, таких як Чорногорія.

Нагадаємо, 8 листопада Єврокомісія рекомендувала Європейській раді розпочати переговори щодо розширення з Україною і Молдовою.

Як повідомлялося, обговорення вступу України до ЄС може бути перенесено на початок весни через спротив Угорщини. 

Статті

Країна
25.05.2024
12:00

Посилення мобілізації у дії: що змінилося після 18 травня

"...Поки перебував у ТЦК, наслухався багато історій про те, як людям виписували повістки на блокпостах, у метро, ​​на ринку, був один чоловік, якому виписали повістку прямо біля реєстратури в поліклініці",
Країна
24.05.2024
10:14

Санкційний фронт: весняний наступ

Нові заходи, вжиті навесні союзниками України, посилюють залежність російської економіки від Китаю. Вони також вирішують ринкові проблеми самих країн G7. Але не відповідають головним цілям санкційного тиску.
Донецьк
22.05.2024
22:20

Майже 2 роки після деокупації: як відновлюється Святогірськ та громада після бойових дій

Святогірськ – курортне місто на Донеччині, яке у 2022 році пережило сильні обстріли, зраду мера та 3 місяці російської окупації.
Всі статті