Іран відправив Росії сотні балістичних ракет - джерела Reuters

Іран надав Росії велику кількість потужних балістичних ракет класу "земля-земля", - поглиблюючи військову співпрацю між двома країнами, що перебувають під санкціями США. Про це пише повідомили Reuters шість джерел.

За словами трьох іранських джерел, Іран надав близько 400 ракет, серед яких багато з сімейства балістичних ракет малої дальності "Фатех-110", таких як "Золфагар".

За словами експертів, ця ракета, що пересувається по дорогах, здатна вражати цілі на відстані від 300 до 700 км (186 і 435 миль).

"Міністерство оборони Ірану і Корпус вартових ісламської революції - елітні сили, які здійснюють нагляд за іранською програмою балістичних ракет - відмовилися від коментарів. Міністерство оборони Росії не відразу відповіло на прохання про коментар. За словами одного з іранських джерел, поставки розпочалися на початку січня після того, як наприкінці минулого року в Тегерані і Москві відбулися зустрічі між іранськими і російськими військовими і представниками служб безпеки, на яких було укладено відповідну угоду", - пише видання.

Іранський військовий чиновник, який, як і інші джерела, попросив не називати його ім'я через чутливість інформації, сказав, що відбулося щонайменше чотири поставки ракет, і найближчими тижнями їх буде ще більше.

Він відмовився надати подальші подробиці.Інший високопоставлений іранський чиновник сказав, що деякі ракети були відправлені до Росії кораблями через Каспійське море, а інші були перевезені літаком. "Буде більше поставок", - сказав другий іранський чиновник.

Статті

Країна
24.05.2024
10:14

Санкційний фронт: весняний наступ

Нові заходи, вжиті навесні союзниками України, посилюють залежність російської економіки від Китаю. Вони також вирішують ринкові проблеми самих країн G7. Але не відповідають головним цілям санкційного тиску.
Донецьк
22.05.2024
22:20

Майже 2 роки після деокупації: як відновлюється Святогірськ та громада після бойових дій

Святогірськ – курортне місто на Донеччині, яке у 2022 році пережило сильні обстріли, зраду мера та 3 місяці російської окупації.
Донецьк
22.05.2024
09:56

Повна "білочка". Донецький щоденник

Натомість у кожній підворітні колишньої культурної столиці відкриваються вино-горілчані магазини. І назви у всіх промовисті – «Беленькое и красненькое», «Отвертка» та моє найулюбленіше – «Белочка».
Всі статті