Інформації про корупцію під час використання наданої Україні зброї від міжнародних партнерів не було - керівник САП

Керівник Спеціалізованої антикорупційної прокуратури (САП) Олександр Клименко заявляє, що до антикорупційних органів України не надходила інформація від міжнародних партнерів щодо корупції або нецільового використання зброї, яку надають Україні міжнародні партнери, - пише "Інтерфакс.Україна".

Журналістам у вівторок у Києві в перерві антикорупційного форуму "Доброчесність - майбутнє української державності" керівник САП Клименко розповів, що антикорупційні органи постійно просять міжнародних партнерів про надання інформації щодо ймовірних корупційних фактів або нецільового використання поставленої партнерами в Україну зброї.

"Ми готові ставити це в найвищий пріоритет і розпочинати розслідування. Але з такими фактами до нас вони не зверталися", - наголосив керівник САП.

"Що стосується зброї, яка видається партнерами безкоштовно. У нас немає станом на зараз запитань від партнерів щодо використання цієї зброї", - сказала народна депутатка, членкиня тимчасової спеціальної комісії Верховної Ради (яка контролює, зокрема, використання цієї зброї) Анастасія Радіна.

За її словами, відпрацьовано механізми звітності, інформування партнерів про втрати на полі бою.

"Ми спілкувалися з військовими аташе всіх країн-партнерів, які дають нам зброю. Ні від кого ми не почули сумнівів щодо нецільового використання цієї зброї", - наголосила депутатка.

Вона додала, що члени ТСК регулярно їздять на склади зберігання зброї та на передову, щоб подивитися, як працює система обліку.

"У нас немає жодного підтвердженого кейса будь-якого зловживання зброєю, яку представляють партнери", - підсумувала парламентарій.

Статті

Донецьк
25.04.2024
10:45

Діяти та жити цікаво: Як молодь з Мирнограда розвиває громаду біля лінії фронту

Наразі у Донецькій області масові заходи заборонені, але люди потребують якоїсь розради. Творчі проекти об’єднали талановиту молодь та створили терапевтичний ефект для мешканців громади, заповнили культурну порожнечу.
Країна
24.04.2024
15:26

Коли кров рятує життя: як Дніпропетровщина тримає донорський фронт

Кров – це ресурс, який неможливо замінити штучною речовиною. І від цього ресурсу залежить життя як військових, так і цивільних. Донорство вже понад два роки тримає свою лінію оборони. І нашій країні вкрай важливо перейти від стихійного донорства до...
Світ
23.04.2024
17:26

«Брати приклад із Леніна і змінити, нарешті, внутрішню політику». Російські ЗМІ про Україну

У такий гарний весняний день навіть не хочеться писати про цей цирк виродків під назвою "конгрес США", але кілька важливих тез по суботньому голосуванню все ж таки окреслимо...
Всі статті