Ілон Маск у 2022 році велів таємно відключити Starlink у районі Криму, щоб зірвати українську атаку на російський флот - CNN

Ілон Маск у 2022 році велів таємно відключити Starlink у районі Криму, щоб зірвати українську атаку на російський флот. Інформацію про це публікує телеканал CNN із посиланням на біографію мільярдера за авторством Волтера Айзексона, - повідомляє Телеграм-канал "BILD на русском".

За даними CNN, коли українські водні дрони з вибухівкою наблизилися до російського флоту, вони "втратили зв'язок і нешкідливо викинулися на берег".

Рішення Маска було викликане страхом, що росія відповість на напад на Крим ядерною зброєю, пише автор книги. Цей страх, за власними заявами Маска, викликаний розмовами з високопоставленими російськими чиновниками. Побоювання Маска з приводу "міні-Перл-Гарбора", як він висловився, у Криму не виправдалися. Але цей епізод розкриває унікальне становище, в якому опинився Маск у зв'язку з війною в Україні, зазначає CNN. Навмисно чи ні, він став впливовим посередником, якого американські чиновники не можуть ігнорувати.

Після того, як росія порушила роботу систем зв'язку України 2022 року, Маск погодився надати Україні супутникові термінали Starlink, які стали мати вирішальне значення для військових операцій ЗСУ. Але щойно Україна почала використовувати термінали Starlink для наступальних операцій на росію, Маск почав сумніватися у своєму рішенні, стверджує CNN з посиланням на книгу.

За словами Айзексона, Михайло Федоров, заступник прем'єр-міністра України, особисто просив Маска відновити зв'язок для підводних дронів, розповідаючи Маску про їхні можливості в текстовому повідомленні. Маск відповів, що його вразив дизайн підводних дронів, але він не буде знову вмикати супутникове покриття для Криму, тому що Україна "зараз заходить занадто далеко".

Як повідомлялося, з'явилося відео липневої атаки на Кримський міст морським безпілотником СБУ.

Статті

Країна
30.05.2024
09:14

“Поміняти парадигму”. Військовослужбовці розповідають про свій досвід лікування після поранень в Україні

Долю кожного пораненого вирішує, таким чином, військовий лікар, відповідальний за скерування. Деяким щастить потрапити у потрібне місце. Віктору Комарницькому не пощастило.
Луганськ
29.05.2024
10:47

 Безсоромниця. Луганський щоденник

Є ті, хто примудряється заочно оформляти українські пенсії та заново перераховувати російські за 6000 рублів незалежно від результату. На попит знайдеться пропозиція.
Світ
28.05.2024
08:27

«Якщо Путін захоче повернути Януковича на царство, все можливо». Російські ЗМІ про Україну

Усім відомо, що термін його легітимності як президента не закінчився, а був перерваний державним переворотом в Україні. Появу Януковича в розпал переговорів Путіна і Лукашенка не змогли проігнорувати навіть українські політики, які почали просто...
Всі статті