"Хотів бути поруч з росією": адвокат розповіла, як неонацист Петровський попав до Фінляндії

Російський бойовик з диверсійно-штурмової розвідувальної групи "Русич" Ян Петровський, якого затримали у Фінляндії, в'їхав до країни завдяки новому імені та навчанню своєї дружини. Про це повідомила адвокат бойовика Наталія Мальгіна фінському виданню Helsingin Sanomat, - пише NV.

За словами Мальгіної, бойовик отримав посвідку на рік проживання у Фінляндії на ім'я Воїслава Тордена на підставі навчання своєї дружини, яка отримала місце в одному з фінських університетів.

Видання зазначило, що Торден — 36-річний громадянин РФ, який пов’язаний із ПВК "Вагнер" через російське угруповання "Русич".

При народженні Торден мав ім'я — Ян Петровський. Під цим іменем він значиться у санкційних списках ЄС.

Видання зауважило, що 19 липня Петровський в'їхав до Фінляндії автомобілем через пункт пропуску Ваалімаа з дружиною і трьома дітьми.

Адвокат бойовика розповіла виданню, що чоловік бажав, щоб його діти здобули скандинавську освіту, проте хотів "бути поруч з росією".

Неонацист на прізвисько "Слов'ян" був затриманий у Гельсінкі під час спроби вилетіти в Ніццу.

Як повідомлялося раніше, Ян Петровський на відео зізнався, що вбив 6 українських військовополонених, захоплених у бою під Луганськом 5 вересня 2014 року.

Україна готує документи для екстрадиції військового злочинця. Неонацисти з "Русича" заявили, що відмовляються воювати в Україні доти, доки Росія не "врятує" "істинного патріота".

Статті

Країна
12.04.2024
11:24

"Економічне бронювання" від мобілізації: "робота в білу" чи "податок на боягузтво"?

На одного воїна, який захищає Україну, має бути 8 осіб, які забезпечують економічно утримання цього воїна. Потрібно знаходити ті заходи та засоби, які можуть сприяти підняттю рівня економіки
Луганськ
11.04.2024
10:39

Життя стає інакшим. Луганський щоденник

Кордони особистості закінчуються на сім'ї, все що ширше – держава, і там ти собі вже не належиш: маєш бути, як усі, отже – ніким.
Світ
10.04.2024
09:04

"Для захисту залишається мало що, крім молитви". Огляд західних медіа

"Якби це залежало від мене, я б перестріляла цих виродків... і стерла б Бєлгород з лиця землі"". "Гострі слова Тимохіної вражають, адже вона народилася в Росії і більшість її родичів досі живуть там, – зазначили у британському виданні.
Всі статті