HIMARS за роботою: За останні два тижні рашисти втратили понад 80 офіцерів - BBC

Російські окупанти за останні 2 тижні втратили вбитими понад 80 офіцерів. Про це 22 липня повідомляє у своїй публікації ВВС.

На основі своїх методів збору інформації журналісти змогли підтвердити загибель в Україні 4940 російських військових з початку вторгнення. Серед них 852 загиблі – це офіцери.

"В останні три місяці частка офіцерів серед загальної кількості загиблих військових поступово знижувалася з 20% (у березні та квітні) до 17% у червні та липні. Зараз знову намітилася тенденція зростання втрат серед командної ланки російської армії", - повідомляють журналісти.

Таке зростання втрат серед російських офіцерів (тільки за два тижні загинуло 10 полковників) може бути пов'язане з початком застосування РСЗВ HIMARS Україною.

"Завдяки такій зброї Київ може завдавати більш точних ударів по командних пунктах, блок-постах і тилових позиціях угрупування російської армії, яка йде в наступ", - зазначає видання.

Окремо серед загиблих офіцерів вирізняються військові льотчики. Як зазначають журналісти, йдеться про штучних фахівців, які є елітою у будь-якій армії. Підготовка одного льотчика-снайпера може зайняти від 15 до 17 років і коштує 12-14 мільйонів доларів.

"До кінця липня росія втратила щонайменше 50 військових льотчиків (включаючи штурманів та бортмеханіків). З них 80% - це втрати екіпажів бойових літаків", - додають у ВВС.

Нагадаємо, що на початку липня ЗСУ прозвітували про ліквідацію трьох російських офіцерів.

Раніше «ОстроВ» підтримували грантодавці. Сьогодні нашу незалежність збереже тільки Ваша підтримка

Підтримати

Статті

Луганськ
06.02.2026
09:00

Аналог квартир-студій і нуль копійок з бюджету: місце компактного проживання ВПО від Біловодської громади

По суті, це звичайний одноповерховий будинок на чотири цілком окремі квартири. Для цих квартир спільним є лише коридор – аналог просторого під'їзду, тамбуру.
Світ
04.02.2026
10:00

«Ніякого перемир’я. Треба розчавити укрофашистську гадину». Російські ЗМІ про Україну

"Ми не просто боремося з солдатом в окопі. Ми методично і професійно руйнуємо систему, яка дозволяє цьому солдату існувати як бойовій одиниці. Це складна, але вкрай ефективна робота"
Країна
03.02.2026
15:00

Чому у січні 2026 року ВПО залишилися без виплат, та що робити

Йдеться про сотні тисяч людей, які залишилися без грошей у зимовий період, у розпал війни та відключень електроенергії. Для багатьох із них припинення пенсії означає неможливість оплатити житло, ліки або базові потреби.
Всі статті