Харківський суд звільнив від покарання рашиста, що бомбив місто

Суд у Харкові звільнив від відбування покарання для обміну як військовополоненого російського льотчика, який бомбив Харків.

У постанові Дзержинського районного суду Харкова, оприлюдненій у Єдиному реєстрі судових рішень, зазначено, що льотчика ЗС РФ було засуджено 2 березня за скоєння злочину проти миру, безпеки людства та міжнародного правопорядку і призначено покарання до 12 років позбавлення волі. Російський військовослужбовець перебував у Київському СІЗО як військовополонений до набуття вироком законної сили.

Згідно з постановою, до суду було подано клопотання прокурора про звільнення засудженого льотчика від відбування покарання.

"Клопотання групи прокурорів... про звільнення від відбування покарання щодо засудженого... задовольнити. Звільнити від відбування покарання засудженого вироком Дзержинського районного суду Харкова... з огляду на ухвалення уповноваженим органом рішення про передання його для обміну як військовополоненого", - зазначено в постанові суду.

У рішенні суду зазначено, що засудженого має бути звільнено з-під варти і передано представникам уповноваженого органу, який відповідає за поводження з військовополоненими, - Головного управління розвідки Міністерства оборони України - "для організації та проведення його обміну як військовополоненого".

Постанову суду може бути оскаржено в апеляційному порядку протягом семи днів із моменту оголошення.

Як раніше повідомлялося, окупанти у "ЛНР" засудили українського журналіста та правозахисника Максима Буткевича до 13 років колонії. 

Статті

Країна
25.05.2024
12:00

Посилення мобілізації у дії: що змінилося після 18 травня

"...Поки перебував у ТЦК, наслухався багато історій про те, як людям виписували повістки на блокпостах, у метро, ​​на ринку, був один чоловік, якому виписали повістку прямо біля реєстратури в поліклініці",
Країна
24.05.2024
10:14

Санкційний фронт: весняний наступ

Нові заходи, вжиті навесні союзниками України, посилюють залежність російської економіки від Китаю. Вони також вирішують ринкові проблеми самих країн G7. Але не відповідають головним цілям санкційного тиску.
Донецьк
22.05.2024
22:20

Майже 2 роки після деокупації: як відновлюється Святогірськ та громада після бойових дій

Святогірськ – курортне місто на Донеччині, яке у 2022 році пережило сильні обстріли, зраду мера та 3 місяці російської окупації.
Всі статті