Група конгресменів США закликала Байдена передати Україні заморожені активи російського Центробанку

Група конгресменів США закликала президента Байдена передати Україні заморожені активи Центробанку РФ. Про це пише "Голос Америки" 24 травня.  

"У цей критичний момент, коли кожен долар може допомогти змінити результат війни, ми закликаємо вас використати свої повноваження для переказу активів російського Центрального банку вартістю в мільярди доларів, заморожених відповідно до американських санкцій, для задоволення нагальних військових і гуманітарних потреб в Україні, – сказано у зверненні законодавців.

Як заявив міністр закордонних справ України Кулеба на нещодавній панельній дискусії, "агресор повинен відшкодувати всю шкоду, заподіяну Україні".

Уточнюється, що, згідно з нещодавньою оцінкою, поточні бюджетні потреби України оцінюються у 5 мільярдів доларів на місяць, а відновлення стане масштабним заходом, який, як очікується, коштуватиме 411 мільярдів доларів протягом 10 років.

Раніше повідомлялось, що Швейцарія заморозила активи Центробанку РФ на майже $8,3 млрд.

Статті

Країна
06.12.2023
12:22

Гривня: балансування на межі?

У НБУ вперше за довгий час запровадили валютні обмеження для експортерів. Які зазвичай застосовуються при обвалі курсу гривні...
Світ
05.12.2023
09:42

«В українських генералів є куди більше шансів перейти в нову епоху». Російські ЗМІ про Україну

"Зеленському зараз потрібно дуже сильно насторожитися. Усі персонажі, які брали участь у попередньому перегляді, - Залужний, глава ГУР Буданов і навіть Арестович залишаються на своїх місцях"
Донбас
03.12.2023
20:45

Жителям "ДНР" нагадали, що "партія - розум, честь і совість". Огляд публікацій окупованого Донбасу

Минулого тижня ЗМІ окупованого Донбасу старанно цитували свого "вождя і вчителя" і зізнавалися, що, як і в роки СРСР, "керівною і направляючою силою радянського суспільства, ядром його політичної системи, державних і громадських організацій є"...
Всі статті