Глава ЦРУ таємно відвідав Київ. Йому представили "амбітний план" - Washington Post

Під час секретної поїздки в Україну директора ЦРУ Вільяма Бернса в червні українські офіційні особи представили амбітний план - повернути окуповані росією території і почати переговори з Москвою до кінця року. Про це пише газета Washington Post із посиланням на джерела, - повідомляє Бі-бі-сі.

Зазначається, що поїздка Бернса, про яку раніше не було відомо, включала зустрічі з президентом Володимиром Зеленським та керівництвом розвідки України. Вона відбулася в момент, коли українські сили почали контрнаступ, але ще не розгорнули більшу частину своїх штурмових бригад, навчених і оснащених Заходом, пише видання.

За словами одного з чиновників, з яким говорила WP, метою візиту було "підтвердити готовність" адміністрації Байдена й надалі надавати розвіддані, щоб допомогти Україні захистити себе.

Публічно українські офіційні особи висловлювали розчарування через критичні зауваження про контрнаступ. Зокрема, головнокомандувач ЗСУ Валерій Залужний заявляв в інтерв'ю Washington Post, що за деокупацію кожного метра української землі солдати платять кров'ю, тому його дратують коментарі про те, що контрнаступ відбувається повільніше, ніж очікувалося.

При цьому, за даними видання, приватно військові чиновники в Києві висловлюють упевненість, що Україні до осені вдасться повернути собі значну територію; перемістити артилерію і ракетні комплекси до кордону контрольованого росією Криму; просунутися далі на схід України; а потім почати переговори з Москвою.

"Росія піде на переговори, тільки якщо відчує загрозу", - заявив високопоставлений український чиновник.

В ідеальному для Києва сценарії українські Збройні Сили отримають важелі впливу на росію, розмістивши війська і потужне озброєння на кордоні з Кримом. Анексований півострів у цьому разі фактично виконуватиме роль заручника. Київ буде готовий відмовитися від ведення бойових дій у Криму, але натомість вимагатиме, щоб росія прийняла будь-які гарантії безпеки, які Україна може отримати від Заходу, - наголошується в повідомленні.

Як повідомлялося, лідери ЄС домовилися про стабільну підтримку України.

Статті

Донецьк
02.03.2024
13:18

Як це, народжувати у прифронтовому місті. Репортаж з Покровського перинатального центру

На початку вторгнення був великий відтік персоналу, але згодом ситуація в центрі покращилась. Наразі штат працівників тут укомплектований на 50%. По два лікаря працюють в акушерському та гінекологічному відділенні. Ще п’ять гінекологів у...
Луганськ
01.03.2024
10:51

Земля в окупації. Війна та сільське господарство Луганщини

Жоден крупний луганський аграрій, який виїхав з області після повномасштабного вторгнення, не може поновити свій бізнес на вільній території України. Насамперед через те, що в інших областях України усі землі давно кимось обробляються, і вільна ніша...
Країна
29.02.2024
16:51

Легалізація медичного канабісу в Україні: ключові положення

Використання конопель допускається у навчальних цілях, освітній, науковій та науково-технічній діяльності, виробництві (виготовленні) наркотичних засобів, психотропних речовин та лікарських засобів для подальшого застосування у медичній практиці....
Всі статті