Німеччина може заарештувати російські активи та передати їх на відновлення України – Bloomberg

Німеччина може використати мільярди євро заморожених російських активів для допомоги у відновленні економіки України. Про це 3 січня повідомляє Bloomberg.

"Уряд канцлера Олафа Шольца підтримує вимогу України про військові репарації, але ще не зайняв офіційної позиції щодо конфіскації російських активів", - повідомляють журналісти.

При цьому частина правлячої коаліції виступає з цього питання палкіше, ніж інша – про це повідомляють джерела журналістів. Зазначається, що така дискусія всередині німецької влади відображає ширшу боротьбу міжнародної спільноти за формування спільної позиції.

"Якщо Берлін зможе розв'язати свої проблеми, це може дати новий імпульс для дискусій у Європейському Союзі та чинити тиск на США, щоб вони конфіскували активи, такі як резерви Центрального банку, заморожені у відповідь на вторгнення Росії", - додали у Bloomberg.

Прихильником такого підходу, зокрема, є міністр закордонних справ Німеччини Анналена Бербок. Вона наполягає на арешті бодай частини заморожених активів. При цьому міністр фінансів ФРН Крістіан Лінднер побоюється створення небезпечного прецеденту.

Відзначено, що ЄС та партнери з G7 заморозили близько 300 мільярдів євро в резервах російського Центрального банку РФ. ЄС також заблокував близько 19 мільярдів євро активів російських бізнесменів, які перебувають під санкціями, хоча ці оцінки не є повними. Активи перебувають у зваженому стані та не можуть бути розподілені.

Нагадаємо, раніше повідомлялося, що Сенат США дозволив використати заарештовані російські активи для допомоги Україні.

Статті

Донбас
03.03.2024
19:51

У "ДНР" погрожують українській державності "російським чоботом". Огляд ЗМІ окупованого Донбасу

Минулого тижня в інформаційному полі окупованого Донбасу з'явилося інтерв'ю місцевого українофоба, який щосили намагався бути схожим на російського диктатора Володимира Путіна, що декламує свій монолог американському журналісту Такеру Карлсону. У...
Донецьк
02.03.2024
13:18

Як це, народжувати у прифронтовому місті. Репортаж з Покровського перинатального центру

На початку вторгнення був великий відтік персоналу, але згодом ситуація в центрі покращилась. Наразі штат працівників тут укомплектований на 50%. По два лікаря працюють в акушерському та гінекологічному відділенні. Ще п’ять гінекологів у...
Луганськ
01.03.2024
10:51

Земля в окупації. Війна та сільське господарство Луганщини

Жоден крупний луганський аграрій, який виїхав з області після повномасштабного вторгнення, не може поновити свій бізнес на вільній території України. Насамперед через те, що в інших областях України усі землі давно кимось обробляються, і вільна ніша...
Всі статті