Німеччина може заарештувати російські активи та передати їх на відновлення України – Bloomberg

Німеччина може використати мільярди євро заморожених російських активів для допомоги у відновленні економіки України. Про це 3 січня повідомляє Bloomberg.

"Уряд канцлера Олафа Шольца підтримує вимогу України про військові репарації, але ще не зайняв офіційної позиції щодо конфіскації російських активів", - повідомляють журналісти.

При цьому частина правлячої коаліції виступає з цього питання палкіше, ніж інша – про це повідомляють джерела журналістів. Зазначається, що така дискусія всередині німецької влади відображає ширшу боротьбу міжнародної спільноти за формування спільної позиції.

"Якщо Берлін зможе розв'язати свої проблеми, це може дати новий імпульс для дискусій у Європейському Союзі та чинити тиск на США, щоб вони конфіскували активи, такі як резерви Центрального банку, заморожені у відповідь на вторгнення Росії", - додали у Bloomberg.

Прихильником такого підходу, зокрема, є міністр закордонних справ Німеччини Анналена Бербок. Вона наполягає на арешті бодай частини заморожених активів. При цьому міністр фінансів ФРН Крістіан Лінднер побоюється створення небезпечного прецеденту.

Відзначено, що ЄС та партнери з G7 заморозили близько 300 мільярдів євро в резервах російського Центрального банку РФ. ЄС також заблокував близько 19 мільярдів євро активів російських бізнесменів, які перебувають під санкціями, хоча ці оцінки не є повними. Активи перебувають у зваженому стані та не можуть бути розподілені.

Нагадаємо, раніше повідомлялося, що Сенат США дозволив використати заарештовані російські активи для допомоги Україні.

Статті

Світ
26.07.2024
14:06

Дія санкцій і іронія війни. Західні медіа про Україну

Російські оборонні заводи вже працюють на своїй максимальній потужності, безробіття критично скоротилося – тобто, у цієї економіки закінчуються резерви. Як результат, зарплати падають, рубль слабшає, вартість імпорту зростає, як зростає і інфляція.
Світ
25.07.2024
10:52

Білорусь та санкції: на короткому повідку

Лукашенко у лютому 2022 р. зробив свою країну співучасником воєнних злочинів та фігурантом міжнародних санкцій. Але, на відміну від росії, економіка Білорусі під їхньою дією не тільки не ламається, але навіть демонструє завидне зростання.
Світ
24.07.2024
10:57

«Політична еліта в Києві починає проходити всі стадії теорії прийняття неминучого». Російські ЗМІ про Україну

Готовність до обговорення, зокрема китайської мирної ініціативи, київська влада вирішила продемонструвати, коли стало зрозуміло, що вона втрачає свого давнього покровителя в особі президента США Джозефа Байдена.
Всі статті