Генсек НАТО прокоментував можливий мир для України в обмін на території та членство в НАТО

Генеральний секретар НАТО Єнс Столтенберг переконаний, що лише Україна вирішуватиме, якими будуть прийнятні для неї умови мирних переговорів із росією; відповідальність Альянсу - її підтримувати. Про це він заявив на пресконференції у Брюсселі, відповідаючи на запитання щодо можливості миру для України в обмін на здачу територій і відмови від членства в НАТО, повідомляє "Інтерфакс-Україна".

"Яким може бути прийнятний шлях, щоб покласти край цій війні, вирішуватиме Україна. Наша відповідальність - підтримувати Україну, щоб вони (українці) були здатні звільнити стільки землі, скільки це можливо, і поставити їх у найкраще становище, коли і якщо такі переговори зможуть розпочатися", - заявив генсек НАТО.

Столтенберг констатував, що війни за своєю природою непередбачувані. "Ми не бачимо жодних ознак того, що президент Путін планує мир, він планує ще більше війни. Ми знаємо: що більше військової підтримки ми надамо Україні, що сильнішими будуть її позиції на полі бою, то сильнішими будуть її позиції за потенційним столом переговорів", - зазначив генсек.

За словами Столтенберга, також треба усвідомити, що Україна "вже досягла великої перемоги". 

"Ми маємо пам'ятати, де цей конфлікт розпочався: на початку війни ми боялися, що Україна впаде за тижні, а президент Путін контролюватиме Київ за дні. Цього не сталося, навпаки. Українці змогли відкинути російські війська з півночі, сходу й півдня, вони звільнили 50% території, яку Росія окупувала на початку війни, і вони вистояли як суверенна демократія в Європі. Це - велика перемога для України. Водночас Росія зазнає великих утрат, десятки тисяч особового складу, Росія дедалі більше ізольована політично, слабша економічно. У підсумку ми бачимо велику поразку Росії - вона не досягла стратегічної мети контролювати Україну, а українці досягли багато. Ще раз - це вирішувати Україні, наша відповідальність - поставити їх у сильну позицію. Тому я вітаю підтримку союзників, яка триває", - розповів генсек альянсу.

Нагадаємо, НАТО погодить рекомендації реформ, які потрібні Україні для вступу. 

Статті

Країна
18.04.2024
09:14

Закон про посилення мобілізації: основні положення

"Це було дуже несподівано. Поки що ми на всіх ефірах і в соцмережах розповідали, що це закон про справедливість, про демобілізацію, головну норму просто вирішили прибрати. Кажуть, що це був чіткий ультиматум від Генерального штабу. У приватних...
Країна
17.04.2024
10:00

Формування збройних сил та мобілізація в Україні. Як це було в минулому

Битва ж за Україну була виграна значною мірою завдяки перемозі більшовиків на ідеологічному та інформаційному фронтах. Саме це, вкупі з мобілізаційними можливостями Червоної Армії, неперевершеною жорстокістю до противника, здатність йти до перемоги...
Світ
16.04.2024
10:17

«Енергійний контрудар може стати джокером у рукаві Сирського». Російські ЗМІ про Україну

"Загальна оцінка українських резервів приводить до висновку: наявних сил і засобів командуванню ЗСУ не вистачить для проведення стратегічного наступу. Але їх достатньо для енергійного контрудару оперативного масштабу на одному напрямку".
Всі статті