Генсек НАТО прокоментував можливий мир для України в обмін на території та членство в НАТО

Генеральний секретар НАТО Єнс Столтенберг переконаний, що лише Україна вирішуватиме, якими будуть прийнятні для неї умови мирних переговорів із росією; відповідальність Альянсу - її підтримувати. Про це він заявив на пресконференції у Брюсселі, відповідаючи на запитання щодо можливості миру для України в обмін на здачу територій і відмови від членства в НАТО, повідомляє "Інтерфакс-Україна".

"Яким може бути прийнятний шлях, щоб покласти край цій війні, вирішуватиме Україна. Наша відповідальність - підтримувати Україну, щоб вони (українці) були здатні звільнити стільки землі, скільки це можливо, і поставити їх у найкраще становище, коли і якщо такі переговори зможуть розпочатися", - заявив генсек НАТО.

Столтенберг констатував, що війни за своєю природою непередбачувані. "Ми не бачимо жодних ознак того, що президент Путін планує мир, він планує ще більше війни. Ми знаємо: що більше військової підтримки ми надамо Україні, що сильнішими будуть її позиції на полі бою, то сильнішими будуть її позиції за потенційним столом переговорів", - зазначив генсек.

За словами Столтенберга, також треба усвідомити, що Україна "вже досягла великої перемоги". 

"Ми маємо пам'ятати, де цей конфлікт розпочався: на початку війни ми боялися, що Україна впаде за тижні, а президент Путін контролюватиме Київ за дні. Цього не сталося, навпаки. Українці змогли відкинути російські війська з півночі, сходу й півдня, вони звільнили 50% території, яку Росія окупувала на початку війни, і вони вистояли як суверенна демократія в Європі. Це - велика перемога для України. Водночас Росія зазнає великих утрат, десятки тисяч особового складу, Росія дедалі більше ізольована політично, слабша економічно. У підсумку ми бачимо велику поразку Росії - вона не досягла стратегічної мети контролювати Україну, а українці досягли багато. Ще раз - це вирішувати Україні, наша відповідальність - поставити їх у сильну позицію. Тому я вітаю підтримку союзників, яка триває", - розповів генсек альянсу.

Нагадаємо, НАТО погодить рекомендації реформ, які потрібні Україні для вступу. 

Статті

Країна
20.02.2024
15:30

Спротив системи, спроби і помилки: Кілька актів української антикорупційної драми

Успіхи дій влади важче доносити до суспільства, аніж негатив, – тим більше, коли влада втрачає популярність, а її окремі представники продовжують потрапляти в корупційні скандали
Світ
20.02.2024
08:36

«Україна переходить до нової фази бойових дій. Вони становлять для нас реальну загрозу». Російські ЗМІ про Україну

"Твердження про те, що всі військові конфлікти завершуються миром, далеко не завжди відповідає дійсності. Війни можуть також завершитися "гіршим миром", який лише перенесе зіткнення держав у майбутнє"
Донбас
18.02.2024
18:06

"Два роки перебіжками ходили, малюки два роки дитинства втратили". Огляд ЗМІ окупованого Донбасу

Без сумніву, ТОП темою ЗМІ окупованого Донбасу минулого тижня було взяття російськими військами того, що залишилося від багатостраждальної Авдіївки, колись процвітаючого міста-супутника Донецька. Очевидно, що окупанти мають право сурмити перемогу,...
Всі статті