Генпрокурор наказав провести службове розслідування після інформації про отримання груп інвалідності 50 прокурорами Хмельниччини

Генеральний прокурор України Андрій Костін підписав наказ про проведення службового розслідування після поширення інформації про отримання груп інвалідності 50 прокурорами Хмельницької обласної прокуратури. Про це повідомляє "Радіо Свобода".


Як повідомив Костін у Телеграм, службове розслідування охоплюватиме перевірку не лише інформації, яка стосується цієї обласної прокуратури, а й інших органів прокуратури.

Костін додав, що комісія з проведення службового розслідування вже розпочала збір інформації та документів для з’ясування цих обставин.

Раніше журналіст Юрій Бутусов заявив, що 49 прокурорів Хмельниччини, включно з обласним прокурором, оформили інвалідність, за його словами, «дахуючи» корупційну схему «Слуги народу» Тетяни Крупи у МСЕК та ПФ».

«Майже всі прокурори Хмельницької області виявились… інвалідами 2-ї групи - згідно з рішенням головного лікаря МСЕК Т.Крупи. І багато років отримували та продовжують отримувати від держави пенсії за інвалідність – згідно з рішеннями начальника Пенсійного фонду О.Крупи», – написав журналіст у своєму фейсбуці.

На початку жовтня стало відомо, що Державне бюро розслідувань підозрює керівницю Хмельницького обласного центру медико-соціальної експертизи та її сина на незаконному збагачені. Під час обшуків у них знайшли готівкою майже 6 мільйонів доларів США у різних валютах.

Було розпочато кримінальне провадження щодо незаконного оформлення інвалідності чоловікам, які намагаються уникнути військової служби.

Правоохоронці 5 жовтня затримали та повідомили про підозру в незаконному збагачені керівниці Хмельницького обласного центру медико-соціальної експертизи (МСЕК). Згодом суд взяв підозрювану під варту з альтернативою внесення застави у сумі 500 мільйонів гривень.

Згідно з даними сайту Хмельницької обласної ради – МСЕК області очолює депутатка міської ради від фракції «Слуга народу» Тетяна Крупа. Її публічних коментарів щодо справи наразі немає.

Однак її адвокатка Анжеліка Моісєєва в коментарі для «Українських новин» заявила, що подала апеляційну скаргу рішення суду першої інстанції. За її словами, рішення про тримання під вартою з альтернативою внесення застави в розмірі 500 мільйонів гривень порушує «принципи пропорційності та справедливості, закріплені в національному законодавстві та міжнародних правових актах», а вина Тетяни Крупи ще не доведена.

Як повідомлялося, на Хмельниччині викрито двох медиків на сприянні в отриманні групи інвалідності.

Статті

Світ
14.01.2025
11:44

Російський газ, німецька військова допомога, загиблі британські добровольці. Західні медіа про Україну

Проте газ все одно надходитиме з Росії обхідними шляхами, в тому числі турецьким газопроводом “Турецький потік”. Російський газ може більше не йти через Україну, але Росія залишається другим за величиною постачальником СПГ до ЄС
Країна
13.01.2025
13:01

Російська ІПСО: «Єврейське питання» в Україні

Для того й існує держава, щоб регулювати взаємодію між членами соціуму, грунтуючись не на емоціях і травмах громадян, а на раціональному забезпеченні безконфліктності у суспільстві, та розвитку країни.
Донецьк Світ
12.01.2025
16:18

Колишній «народний губернатор» за дискредитацію російської влади і «СВО» наговорив років на десять суворого режиму. Огляд ЗМІ окупованого Донбасу

Популярний у 2014 році лідер донецьких сепаратистів Павло Губарєв через десять років знову опинився у фокусі уваги численних ЗМІ. Колишній «народний губернатор» дав розлоге інтерв'ю Максиму Калашникову, активісту заснованого Ігорем Гіркіним «Клубу...
Всі статті