Генпрокурор Андрій Костін обговорив із представниками ФБР співпрацю у питанні захисту українських культурних цінностей

Генпрокурор Андрій Костін обговорив із представниками ФБР Крістін Кох, Джейком Арчером та Ланцем Ніксоном співпрацю у питанні захисту українських культурних цінностей. Про це Офіс генпрокурора повідомив у Телеграм.

“Знищення та викрадення об'єктів української культурної спадщини - одні з поширених та масових воєнних злочинів, які Росія чинить в ході своєї підступної війни проти України. Усі причетні до них мають понести відповідальність, а національне надбання має бути повернуте українському народові", - зазначив Костін.

За його словами, ворог цілеспрямовано намагається знищити українську ідентичність та державність, руйнуючи культурну спадщину.

На сьогодні в Україні задокументовано пошкодження або знищення щонайменше 902 культурні об'єкти й історичні пам'ятки внаслідок російської агресії.

Серед них є, зокрема, об'єкти, внесені до Списку Всесвітньої спадщини ЮНЕСКО та захищені міжнародним гуманітарним правом.Українські органи правопорядку розслідують 71 кримінальне провадження щодо таких злочинів, додав Костін.

Генпрокурор наголосив на необхідності "діяти спільно, аби ефективно протистояти російському варварству. Обмінюватися досвідом та техніками розслідування таких злочинів, напрацьовувати спільні рішення для боротьби з контрабандою культурних цінностей та сприяти їх поверненню на батьківщину".

Костін подякував американським колегам за готовність підтримати зусилля України із захисту культурної спадщини та української ідентичності.

Статті

Світ
06.11.2024
09:17

«Схема мирного врегулювання буде такою …». Російські ЗМІ про Україну

Завдання Россі, яка вже частково стала на військові рейки, - для початку звільнити лівобережну Україну, після втрати якої Київ не зможе чинити опір довго. Щодо самого Києва, то його явно не можна штурмувати в лоб: тільки блокада
Країна
05.11.2024
19:21

Процедура оформлення інвалідності потребує реформи. Уряд пропонує зміну вивіски

Ті, хто не має пожиттєвого статусу людини з інвалідністю і мають продовжувати свій статус регулярно, як правило – щороку, не знають, що робитимуть з січня 2025, коли уряд пообіцяв ввести в дію незрозумілі і непояснені зміни.
Світ
05.11.2024
10:05

Володимир Фесенко: "Є ризик того, що Молдова може застрягнути в болоті невизначеності, на півшляху до ЄС"

Наступного року в Молдові пройдуть парламентські вибори, де і буде вирішуватись подальша політична доля країни, яка є парламентською республікою за формою правління.
Всі статті