Вижити в окупації
Прифронтовий Донбас
Корисно переселенцям
СБУ зібрала доказову базу на Сергія Богатікова - генерального директора російського проєктно-конструкторського бюро "Радуга". Про це повідомили в Телеграм-каналі відомства 2 квітня.
Більше новин про Донбас у нашому Telegram каналі
"Слідчі Служби безпеки повідомили Сергію Богатікову про підозру за декількома статтями Кримінального кодексу України: ч. 5 ст. 27, ч. 2 ст. 28 та ч. 2 ст. 437 (пособництво у веденні агресивної війни, вчинене за попередньою змовою групою осіб). Наразі тривають комплексні заходи для притягнення зловмисника до відповідальності за злочини проти нашої держави", - йдеться в повідомдленні.
Зазначається, що очолюване Богатіковим підприємство спеціалізується на серійному виробництві далекобійного ракетного озброєння для російських військ. Насамперед мова йде про крилаті ракети типу Х-101, які рашисти використовують для здійснення повітряних ударів по цивільній інфраструктурі України. Саме такою ракетою окупанти поцілили у багатоквартирний будинок в Умані 28 квітня 2023 року.
"Тоді унаслідок повітряної атаки рф загинуло 23 місцевих жителя, серед них 6 дітей. Під час вогневого ураження було повністю зруйновано під’їзд з 27 квартир", - нагадує СБУ.
Уточнюється, що за безперебійні поставки ракетного озброєння окупаційним угрупованням росії підприємство, очолюване Богатіковим, отримало кремлівську відзнаку "вдячність президента РФ".
Раніше повідомлялось, що підозру отримали троє чиновників РФ, які організували перекидання військ на фронт через Бердянський морський порт.
Ви можете обрати мову, якою в подальшому контент сайту буде відкриватися за замовчуванням, або змінити мову в панелі навігації сайту