"Газпром" поки не буде скорочувати постачання газу до Європи через Україну

Російський "Газпром" повідомив, що не знижуватиме подачі газу для транзиту через Україну до Молдови. Про це компанія пише у своєму телеграм-каналі 28 листопада.

Своє рішення газовий монополіст РФ пояснив тим, що компанія «Молдовагаз» усунула порушення щодо оплати «Газпрому» поточних поставок російського газу в листопаді, і надалі уточнює, що нібито "кошти за осілий на території України газ, призначений для споживачів Молдови, у «Газпромі» "отримані".

"У зв'язку з цим прийнято рішення не знижувати подачу газу на ДВС «Суджа» для транзиту до Молдови. Водночас звертаємо увагу на регулярне порушення молдавською стороною контрактних зобов'язань щодо оплати поставок російського газу. «Газпром» залишає за собою право на скорочення або повне припинення постачання газу у разі порушення їх оплати", - йдеться в повідомленні.

Як повідомлялося, російська компанія "Газпром" пригрозила скоротити постачання газу до Європи через Україну через проблеми з оплатою, які нібито виникли через те, що частина газу залишається в Україні, і саме на цю частину газу з 28 листопада росіяни обмежать обсяги транзиту.

Своєю чергою, українська сторона в особі "Оператора ГТС України" спростувала подібні звинувачення з боку росіян.

Статті

Країна
29.09.2023
11:06

Севастополь. Життя в диму та під звуки тривог

"До цього ми розуміли, що живемо у стані війни, що будь-якої миті можуть прилетіти ракети, безпілотники, але це все здавалося десь там, далеко, в акваторії Чорного моря, на якихось військових базах, аеродромах. А зараз ракети прилетіли у центр міста
Країна
28.09.2023
15:47

Експортний затор. Проблема не тільки в Польщі

За підсумками січня-липня "мінус" у зовнішньоторговельних операціях потроївся у порівнянні з тим же періодом 2022 р.: з $4,32 млрд до $13,88 млрд. При цьому товарний експорт скоротився на 14,7%, до $21,8 млрд, за даними Держстату.
Світ
27.09.2023
20:49

“Війна в Судані дала українцям можливість закріпитися на африканському континенті”. Огляд західних медіа

Україна суттєво погіршила російське “співвідношення войськово-морських сил” – оперативний показник, який вона використовує для вирахування безпілотників, радарів, берегової артилерії тощо, а також суден, хоча до паритету все ще далеко.
Всі статті