Гармаш про педалювання теми переговорів Росією і Білоруссю: ворог слабший, ніж він із себе вдає

Тема мирних переговорів на основі Стамбульських домовленостей 2022 року, яку активно просувають Кремль і білоруський диктатор Лукашенко, є свідченням невпевненості противника, який хотів би скористатися складним для України моментом. Про це аналітик Сергій Гармаш пише у своєму ТГК.

"У Москві зараз бризкає і ллється рясний словесний понос Лукашенка-Путіна-Лаврова про переговори з Україною. Виникає думка, що раз вони так активно просувають "мирні" переговори, то розуміють, що момент слабкості України - це тільки момент і вічно тривати він не буде. Моментом вони і користуються. Зараз, коли США показали себе ненадійним партнером, для путіна, дійсно, - найкращий час примусити Київ підписати капітуляцію "з урахуванням ситуації на землі". Тобто, змусити віддати захоплене під загрозою захопити взагалі все", - пише аналітик.

Він зазначає, що в Кремлі самі розуміють: загроза нездійсненна.

"Сил на всю Україну, скільки б вони не пыжились - у РФ немає. Тому Лука вже заговорив про домовленості, "парафовані" у квітні 2022 року в Стамбулі. Хоча там є неприйнятні на сьогодні позиції навіть для Москви (наприклад, про Крим)", - зазначає Гармаш.

Він також припускає, що "миротворча" риторика ворога виникла і у зв'язку з майбутнім Самітом миру у Швейцарії.

"Хочуть запобігти консолідації десятків країн світу навколо вимог, з якими тоді вже Київ заявить про готовність піти на переговори з Москвою, але які неприйнятні для Кремля. Адже сьогодні монополія на "миротворчість" у Москви та її прихильників. Це вони "готові", а ми не хочемо. А після Саміту, навпаки, - ми заявимо, що готові до діалогу, але на основі консолідованої позиції десятків держав, а не хотєлок путіна.  І тоді миротворцями станемо ми, а вони - "не хочемо". Їм це невигідно", - пояснює експерт.

"Загалом, у будь-якому разі, вся ця миротворча жижа - свідчення того, що Кремль не відчуває впевненості в можливості воювати довго. Йому потрібна пауза.  Тимчасова, але перерва. Інакше Лукашенко не стогнав би сьогодні про "дуже гарний момент для України і кураторів українських прийняти рішення". Тому що для нас момент, якраз, - найгірший", - уточнює Гармаш.

"Резюме: ворог слабший, ніж він із себе вдає.  Тактичні успіхи на фронті не дають йому впевненості в стратегічній перемозі. І всі наші рішення повинні виходити з цього знання", - підсумував аналітик.

Статті

Країна
25.05.2024
12:00

Посилення мобілізації у дії: що змінилося після 18 травня

"...Поки перебував у ТЦК, наслухався багато історій про те, як людям виписували повістки на блокпостах, у метро, ​​на ринку, був один чоловік, якому виписали повістку прямо біля реєстратури в поліклініці",
Країна
24.05.2024
10:14

Санкційний фронт: весняний наступ

Нові заходи, вжиті навесні союзниками України, посилюють залежність російської економіки від Китаю. Вони також вирішують ринкові проблеми самих країн G7. Але не відповідають головним цілям санкційного тиску.
Донецьк
22.05.2024
22:20

Майже 2 роки після деокупації: як відновлюється Святогірськ та громада після бойових дій

Святогірськ – курортне місто на Донеччині, яке у 2022 році пережило сильні обстріли, зраду мера та 3 місяці російської окупації.
Всі статті