"Ганьба для журналістики". У МЗС України засудили репортаж французького державного телеканалу з табору рашистів

Французький телеканал France 24, що фінансується урядом, видалив зі свого сайту і з YouTube сюжет під назвою "Війна в Україні: російські війська готуються до бою перед контрнаступом". Про це повідомляє "Бі-бі-сі".

Знімальна група телеканалу відвідала військовий табір російських військ, розташований на окупованій українській території, та зняла сюжет без згадки про те, що російські військові здійснюють незаконну агресію проти України.

Натомість у матеріалі можна було помітити елементи російської пропаганди: військові хвалилися, що їхня зброя краща за західну, що вони "гідно захищають історію" своєї країни і не бояться контрнаступу українських військ.

"Поганий приклад так званої "нейтральної журналістики", - заявив з цього приводу посол України у Франції Вадим Омельченко. - Репортаж France 24 з позицій окупантів, які навчаються вбивати українців. Навряд чи можна уявити собі такий репортаж із нацистських позицій у Нормандії напередодні" Д".

Омельченко також зазначив, що французький журналіст говорить про "контрнаступ противника", маючи на увазі українську армію, і поцікавився, на чиєму боці телеканал.

У тому ж ключі відгукнувся про французький сюжет і речник українського МЗС Олег Ніколенко.

"Репортаж про підготовку російських військ до вбивства українців – це ганьба для журналістики, - написав він у себе у твіттері. – Поїздка на окуповані території без дозволу України порушує українське законодавство, і тих, хто в цьому беруть участь, буде притягнуто до відповідальності".

Представники каналу France 24 ситуацію наразі не коментували, - зазначається у повідомленні.

Статті

Луганськ
07.12.2024
13:43

"Мені пенсію Зеленський платить. Точніше  Америка". Луганський щоденник

Жити чесно можна, але тяжко. Особливо, коли поряд з тобою пенсіонери витрачають так легко і не рахуючи.
Країна
06.12.2024
10:46

Повернення на окуповані території: справжні історії та мотиви

"Повернення громадян України на окуповані території не входить у плани окупантів, їм не потрібні там люди, які мають історичну пам’ять (тобто можуть порівнювати, як там було при Україні)"
Країна
04.12.2024
23:55

“Керування відходами починають не з сортування”. Про одну з реформ на шляху до ЄС, про яку ніхто не говорить

Частка переробки відходів в Україні – близько 10 відсотків, решта йде на сміттєві полігони, переважна більшість з них – нелегальні. В країнах Європейського Союзу – приблизно навпаки: близько 90 відходів переробляються, тільки невелику частку з них...
Всі статті