"Ганьба для міжнародної судової системи": Буданов прокоментував рішення Міжнародного суду ООН у частині звинувачень РФ у фінансуванні тероризму

Начальник Головного управління розвідки (ГУР) Міноборони України Кирило Буданов назвав "ганьбою для міжнародної судової системи" рішення Міжнародного суду ООН у частині звинувачень держави-агресора росії у фінансуванні тероризму. Відповідний коментар Буданова опублікувало французьке видання "Liberation" 10 лютого.

"Це ганьба для міжнародної судової системи, це рішення суду є помилкою і катастрофою. Невизнання очевидних фактів матиме дуже важливі наслідки, передусім для багатьох цивілізованих країн", - сказав керівник ГУР.

Уточнюється, що  мова йде про рішення Міжнародного суду ООН від 31 січня 2024 у справі "Україна проти росії", де росії, між іншим, були пред’явлені звинувачення у порушенні норм Конвенції про фінансування тероризму. Згідно з трактуванням Суду, росію не можна визнавати спонсором тероризму, оскільки російський ЗРК "Бук", яким у 2014 році вбили 298 цивільних пасажирів та членів екіпажу "Боїнга" МН-17, є зброєю, а не грошима. За словами Буданова, відповідне рішення Суду породжує серйозні ризики. 

"Виходить, якщо держава-агресор дасть терористам ЗРК, але не гроші, і вони зіб'ють цивільний "Боїнг", то, в принципі, це не буде тероризмом", - пояснив свою позицію Буданов.

Раніше повідомлялось, що Міжнародний суд ООН у Гаазі ухвалив попереднє рішення щодо юрисдикції у справі України проти РФ про спотворення поняття геноциду.

Статті

Донбас
14.04.2024
18:21

Нове видання обіцяє жителям "ДНР/ЛНР" новини про кішку, яка народила кошенят, і нефарбований паркан. Огляд ЗМІ окупованого Донбасу

Минулого тижня ЗМІ окупованого Донбасу були традиційно нудними. Численні близькі до місцевої влади Телеграм-канали слідом за офіційними джерелами масової пропаганди цитували політиків чужої країни і на честь 12 квітня тиражували нічим не підкріплені...
Країна
12.04.2024
15:51

Іпотечна програма "єОселя": шанс на житло, який не всім по кишені

Головна особливість програми – це можливість придбати житло в іпотеку під 3-7% терміном на 20 років з мінімальним внеском 20%. Подібних умов ще ніколи не було на іпотечному ринку України, тому не дивно, що програма користується популярністю.
Країна
12.04.2024
11:24

"Економічне бронювання" від мобілізації: "робота в білу" чи "податок на боягузтво"?

На одного воїна, який захищає Україну, має бути 8 осіб, які забезпечують економічно утримання цього воїна. Потрібно знаходити ті заходи та засоби, які можуть сприяти підняттю рівня економіки
Всі статті