Французьке видання підрахувало, скільки літаків Mirage 2000 Макрон зможе передати Україні

На озброєнні ВПС Франції стоїть 26 літаків Mirage 2000. Про це пише французька газета La Tribune, яка підрахувала, скільки літаків Mirage 2000 Франція зможе передати Україні, - повідомляє Цензор.НЕТ.

Газета зазначає, що у планах країни зберегти ескадрилью, тобто 20 літаків. Отже, Париж може передати Україні не більше 6 одиниць.

Однак, як зазначає видання, такої кількості Mirage 2000 замало, щоб допомогти Україні, яка прагне посилити свою протиповітряну оборону.

Також французькі журналісти припускають, що шістьох літаків замало, щоб задовольнити амбіції Емманюеля Макрона залишатися в центрі політичної гри в питанні допомоги Україні. La Tribune пише, що найбільш вірогідним виглядає діапазон від 6 до 12 бойових літаків, однак це ускладнить організацію польотів та утримання парку ВПС Франції. 

Видання також додає, що парк літаків Mirage 2000−5 або більш вдосконалену версію 2000−9, крім Франції, мають ще три країни - Катар, Греція та ОАЕ. Однак, як зазначає ЗМІ, ці країни ще треба переконати продати або передати свою авіацію.

Зокрема, La Tribune звертає увагу, що за день до свого візиту до Франції президент України Володимир Зеленський був у Катарі, де цілком міг обговорювати цю тему з еміром Тамімом бен Хамадом Аль Тані. Видання додає, що Катар шукає можливість продати свої 12 літаків цього типу.

ЗМІ зазначає, що існує також можливість, що Україна отримає 25 грецьких Mirage 2000−5, однак цими літаками вже зацікавилася Індія.

Статті

Світ
17.07.2024
10:29

«Вони намагатимуться знову водити нас за ніс». Російські ЗМІ про Україну

Він, по-перше, намагається зупинити стрімке падіння Європи в прірву і, по-друге, послідовно відстоює національні інтереси своєї країни, домагаючись територіальної автономії для угорців Закарпатської України
Світ
16.07.2024
09:57

"Росія навмисно обрала лікарню своєю мішенню". Огляд західних медіа

Між візитом Орбана до Москви і нападом на дитячу лікарню були лише вихідні. Це багато говорить про те, як Кремль ставиться до ініціатив, подібних до ініціативи угорського глави уряду: з байдужістю і радістю від приниження".
Луганськ
15.07.2024
11:16

"Кримнаш" не ваш. Луганський щоденник

Крим став порожнім. Мало людей та багато військових. Нашим – в самий раз, а росіянам страшно. Ба більше, перельоти закриті, а їхати поїздом дуже довго.
Всі статті