Франція розглядає запит України на підготовку українських пілотів винищувачів

Франція розглядає запит України щодо навчання пілотів винищувачів. Про це 30 січня повідомляє Politico із посиланням на заяву помічника міністра оборони Франції Себастьяна Лекорню.

"Я чув, що багато експертів високо відгукуються про французькі літаки та їх пілотів. Я, звичайно, був би дуже радий, якби українські пілоти могли навчитися керувати французькими літаками та використати цей досвід для забезпечення перемоги", - сказав він.

Зазначається, що це питання має розглядатись під час візиту міністра оборони України Олексія Резнікова до Парижа.

При цьому голова комітету з оборони Франції в Національній асамблеї Томас Гассілуд заявив, що рішення про навчання українських пілотів французьким винищувачам мало сенс лише в тому випадку, якби уряд ухвалив рішення про безоплатну передачу літаків.

При цьому останніми днями кілька європейських та американських офіційних осіб вказали, що двері для відправки винищувачів в Україну більше не зачинені.

Нагадаємо, раніше сьогодні з'явилася інформація, що Польща готова передати Україні винищувачі F-16 у координації з НАТО.

Статті

Донецьк
09.06.2023
12:00

Сьогоднішній Донецьк очами біженця. Що змінилось в порівнянні з лютим-22

Порівняно з лютим 2022 року життя в Донецьку сильно змінилось. Тому, хто виїзжав, а зараз, з якоїсь причини, змушений був повернутись,  це кидається у вічі.  Воно починається о шостій ранку, а о 17:00 вулиці вже порожні. Раніше такого не було.
Країна
08.06.2023
18:41

Сергій Грабський: За задумом росіян підрив Каховської ГЕС має зупинити наступ ЗСУ та посадити нас за стіл переговорів

Дуже дивно говорити про зрив наступу. Там ніхто не збирався наступати. Форсування Дніпра на тій ділянці – це надзвичайно складна в оперативному та інженерному плані задача. Україна просто фізично не має такої кількості сил та засобів, щоб здійснити...
Країна
07.06.2023
17:48

Зростання тарифів під час війни: є питання

Рішення уряду підняти вартість електроенергії (е/е) для населення під час війни саме собою виглядає, м'яко кажучи,  не дуже гарно. На тлі катастрофічного падіння прибутків українців. Ще більше питань викликають обґрунтування для цього  підвищення
Всі статті