Євросоюз виділяє ще один мільярд євро на підтримку експорту зерна з України

Єврокомісія та кілька банків допомоги розвитку виділяють ще один мільярд євро на підтримку експорту зерна з України. Про це повідомляє DW.

Зазначається, що ці кошти будуть інвестовані в так звані коридори солідарності - маршрути, якими українське зерно транспортується автомобільними або залізницями в порти Євросоюзу, а вже звідти - в інші регіони світу.

"Там, де Росія поселяла руйнування, Європа відновила надію", - заявила у зв'язку з цим голова Єврокомісії Урсула фон дер Ляйєн.

Кошли, що виділяються, дозволять скоротити час простою для вантажівок і поїздів, що прямують у напрямку Польщі та Румунії, за рахунок оптимізації транспортного потоку через прикордонні пункти та покращення залізничної інфраструктури в Україні, - наголошується у повідомленні.

Раніше «ОстроВ» підтримували грантодавці. Сьогодні нашу незалежність збереже тільки Ваша підтримка

Підтримати

Статті

Донбас
15.03.2026
13:13

Пушилін приїхав до Путіна на уклін і запросив відставних окупантів з усієї Росії переселятися на Донбас. Огляд ЗМІ окупованого Донбасу

Минулого тижня ватажок «ДНР» Денис Пушилін з’їздив до Москви, що називається, «за ярликом». У Кремлі він улесливо дякував Путіну за допомогу «федерального центру». Російський диктатор, у свою чергу, хвалив Пушиліна за «мудре керівництво» окупованим...
Країна
12.03.2026
12:00

Примусова евакуація: що передбачає новий закон і чому його критикують правозахисники

Йдеться не лише про випадки відмови від евакуації. Норма може застосовуватися і в інших ситуаціях. Наприклад, якщо батьки не ходять із дитиною до укриття або залишають її саму вдома.
Світ
11.03.2026
13:34

«Росія - єдина країна, що має реальний досвід відбиття таких атак». Російські ЗМІ про Україну

"У Києва цього досвіду немає, але є специфічна база знань, яку він перетворив на предмет торгу. Україна активно поширює практики застосування технологій, не гребуючи зв'язками з наркокартелями і сумнівними посередниками".
Всі статті