Україна в останній момент вийшла з угоди з РФ і Туреччиною щодо безпечного судноплавства в Чорному морі - Reuters

Україна несподівано вийшла з угоди з РФ і Туреччиною щодо безпечного судноплавства в Чорному морі, коли угода була майже досягнута. Про це з посиланням на чотирьох співрозмовників пише агентство Reuters, - повідомляє Телеграм-канал "Радіо Свобода".

За відомостями агентства, РФ і Україна два місяці вели переговори за посередництва Туреччини, домовляючись про забезпечення безпечного перевезення вантажів у Чорному морі. Київ не хотів підписувати угоду офіційно, але погодився, щоб президент Туреччини Реджеп Ердоган оголосив про неї 30 березня - за день до турецьких місцевих виборів, які стали для партії Ердогана програшними.

"В останню хвилину Україна раптово вийшла з гри, і угоду було зірвано", - розповіло джерело Reuters.

Ще три співрозмовники агентства це підтвердили. Причини відмови невідомі. РФ, Україна і Туреччина відмовилися від коментарів.

Агентство Reuters отримало копію угоди. За умовами угоди Москва і Київ мали надати гарантії безпеки торговельним суднам у Чорному морі, зобов'язавшись їх не обстрілювати, не захоплювати і не обшукувати, якщо вони порожні або заявили про невійськовий вантаж.

У повідомленні нагадується, що Чорним морем проходять ключові маршрути і РФ, і України з доставки зерна, добрив і нафти - хоча їхні обсяги значно скоротилися після початку війни. У липні 2023 року РФ вийшла з так званої зернової угоди, яка неодноразово подовжувалася протягом року, пославшись на невиконання домовленостей з боку західних країн. У лютому 2024 року Україна заявляла, що не зможе захистити чорноморський судноплавний коридор без нової військової допомоги США.

Як повідомлялося, у РФ зараз набагато менше можливостей для мінування Чорного моря.

Раніше «ОстроВ» підтримували грантодавці. Сьогодні нашу незалежність збереже тільки Ваша підтримка

Підтримати

Статті

Світ
30.04.2025
11:54

«Київ намагається нас надурити». Російські ЗМІ про Україну

Власне, реакція Кремля, який оголосив про прийдешнє перемир'я саме в момент посилення ворожої інформаційної кампанії, стала тонкою і вправною відповіддю, покликаною вибити ґрунт з-під ніг противника.
Світ
29.04.2025
13:00

Щоб війна стала економічно невигідною. Про історично обґрунтовані завдання ЄС

Перше – це цінності. Друге – це реакція. Третє – це економіка. Щоб зрозуміти сутність і природу ЄС, бажано максимально повно розкрити кожен з цих іменників
Країна
28.04.2025
13:00

План Трампа щодо завершення війни: шанси на реалізацію та подальші кроки

Трампу потрібен успіх на цьому напрямку і він буде працювати. Він розуміє, що тиснути на Україну марно, адже ні влада, ні суспільство не сприймають та ігнорують його тиск. Тому, можливо, він почне тиснути на Росію.
Всі статті