Україна в останній момент вийшла з угоди з РФ і Туреччиною щодо безпечного судноплавства в Чорному морі - Reuters

Україна несподівано вийшла з угоди з РФ і Туреччиною щодо безпечного судноплавства в Чорному морі, коли угода була майже досягнута. Про це з посиланням на чотирьох співрозмовників пише агентство Reuters, - повідомляє Телеграм-канал "Радіо Свобода".

За відомостями агентства, РФ і Україна два місяці вели переговори за посередництва Туреччини, домовляючись про забезпечення безпечного перевезення вантажів у Чорному морі. Київ не хотів підписувати угоду офіційно, але погодився, щоб президент Туреччини Реджеп Ердоган оголосив про неї 30 березня - за день до турецьких місцевих виборів, які стали для партії Ердогана програшними.

"В останню хвилину Україна раптово вийшла з гри, і угоду було зірвано", - розповіло джерело Reuters.

Ще три співрозмовники агентства це підтвердили. Причини відмови невідомі. РФ, Україна і Туреччина відмовилися від коментарів.

Агентство Reuters отримало копію угоди. За умовами угоди Москва і Київ мали надати гарантії безпеки торговельним суднам у Чорному морі, зобов'язавшись їх не обстрілювати, не захоплювати і не обшукувати, якщо вони порожні або заявили про невійськовий вантаж.

У повідомленні нагадується, що Чорним морем проходять ключові маршрути і РФ, і України з доставки зерна, добрив і нафти - хоча їхні обсяги значно скоротилися після початку війни. У липні 2023 року РФ вийшла з так званої зернової угоди, яка неодноразово подовжувалася протягом року, пославшись на невиконання домовленостей з боку західних країн. У лютому 2024 року Україна заявляла, що не зможе захистити чорноморський судноплавний коридор без нової військової допомоги США.

Як повідомлялося, у РФ зараз набагато менше можливостей для мінування Чорного моря.

Статті

Донбас
19.05.2024
18:44

«Единая Россия» в Луганську змусила школярів збирати сміття. Огляд ЗМІ окупованого Донбасу

Минулого тижня ЗМІ окупованого Донбасу хвалили місцеву владу і самі себе. Виходило не дуже. Іноді доводилося маніпулювати заголовками і вдавати, що «все йде за планом». «Великий брат» теж вставляв свої п'ять копійок, намагаючись всіляко показати, що...
Країна
18.05.2024
13:54

Звільнення за "зв'язки" з людьми в окупації: Зеленський не підтримав ідею нардепів

Якщо раніше про його «зв'язки» з родичами, які проживають в окупації, знали лише близькі друзі, то тепер він зобов'язаний про це повідомити своє керівництво. Інакше його можуть звільнити
Луганськ
17.05.2024
10:41

 «Розумні люди зберігають свою думку при собі». Луганський щоденник

Якщо ти живеш за правилами, не намагаючись порушувати їх, ти житимеш нормально. Просто нормально. Можливо, погано, а може, добре, але ти житимеш. Якщо ж ти замахнувся своїм маленьким кулачком на систему, ти теж житимеш, але житимеш погано
Всі статті