Європарламент підтримав пропозицію надати Україні 18 млрд євро у 2023 році

Європейський парламент підтримав пропозицію Європейської комісії виділити Україні 2023 року 18 млрд євро, проголосувавши за відповідні поправки до регуляторних законодавчих актів, які дадуть змогу реалізувати нову формулу "макрофін плюс". Про це повідомив "Інтерфакс-Україна" 24 листопада.

"Голосування відбулося у четвер у Страсбурзі у рамках пленарного засідання ЄП, – сказано в повідомленні. – Загалом проголосував 571 депутат: "за" – 507, "проти – 38, "утрималися" – 26. Тепер цю пропозицію має схвалити Європейська рада".

Уточнюється, що, зокрема, в пакеті було проголосовано три документи: дві поправки та безпосередньо пропозиція Єврокомісії. Поправки внесені до Багаторічної фінансової перспективи ЄС на 2021-2027 роки та Фінансової директиви і спрямовані на зміну підходу до гарантій макрофіну: якщо раніше фінансування виділялося під гарантії держав-членів на випадок, якщо держава-реципієнт макрофіну не зможе виплатити кредити, то після схвалення парламентом ЄС зможе виділити Україні за таких самих умов, як і для держав-членів ЄС – під гарантії бюджету Європейського Союзу.

Зазначається, що третій документ, який проголосував Європарламент, називається "Пропозиція для регламенту Європейського парламенту та Ради для створення інструменту підтримки України на 2023 рік (макрофіннсова допомога плюс)".

"Цей документ далі має затвердити Європейська рада і він має бути підписаний двома президентами – Європарламенту та Євроради, – йдеться в повідомленні. – Сам документ налічує 39 сторінок та містить детальний опис механізму виділення 18 млрд євро Україні".

Очікується, що Рада ухвалить рішення 6 грудня.

Раніше повідомлялось, що Європарламент визнав росію державою-спонсором тероризму.

Раніше «ОстроВ» підтримували грантодавці. Сьогодні нашу незалежність збереже тільки Ваша підтримка

Підтримати

Статті

Світ
30.04.2025
11:54

«Київ намагається нас надурити». Російські ЗМІ про Україну

Власне, реакція Кремля, який оголосив про прийдешнє перемир'я саме в момент посилення ворожої інформаційної кампанії, стала тонкою і вправною відповіддю, покликаною вибити ґрунт з-під ніг противника.
Світ
29.04.2025
13:00

Щоб війна стала економічно невигідною. Про історично обґрунтовані завдання ЄС

Перше – це цінності. Друге – це реакція. Третє – це економіка. Щоб зрозуміти сутність і природу ЄС, бажано максимально повно розкрити кожен з цих іменників
Країна
28.04.2025
13:00

План Трампа щодо завершення війни: шанси на реалізацію та подальші кроки

Трампу потрібен успіх на цьому напрямку і він буде працювати. Він розуміє, що тиснути на Україну марно, адже ні влада, ні суспільство не сприймають та ігнорують його тиск. Тому, можливо, він почне тиснути на Росію.
Всі статті