Єврокомісія офіційно рекомендувала країнам ЄС посилити умови видачі віз росіянам

Європейська комісія випустила офіційні рекомендації для держав-членів ЄС проводити суворішу оцінку заявок росіян на отримання віз. Про це 30 вересня повідомляє офіційний сайт комісії.

Зокрема, враховуючи нову ескалацію війни з боку росії, члени ЄС мають застосовувати суворий підхід до оцінки обґрунтованості поїздки громадян РФ. Причому такий підхід повинен зберігатися і щодо росіян, які тікають від мобілізації.

"Якщо заявник на отримання візи (наприклад, особа, яка біжить від мобілізації) планує тривале перебування в ЄС, консульства держав-членів повинні розглядати цей випадок відповідно до національних правил для довгострокових віз", - йдеться у публікації.

Держави-члени ЄС також повинні доручити своїм консульствам та прикордонникам проводити підвищений контроль та застосовувати суворий підхід до перегляду віз, уже виданих громадянам РФ, на основі повторного вивчення індивідуальної ситуації "у поточному геополітичному контексті". А також у комісії нагадали, що сама наявність візи не дає автоматичного права в'їзду до Шенгенської зони – у разі достатніх підстав візу можна анулювати чи відкликати.

Нагадаємо, раніше повідомлялося, що Іспанія не підтримає заборони туристичних віз для росіян.

Статті

Донбас
28.04.2024
19:38

Нам нікуди повертатися: у російській історії немає періоду, який можна назвати моделлю для побудови державності. Огляд ЗМІ окупованого Донбасу

Минулого тижня головний «філософ» окупованого Донбасу Олександр Ходаковський раптово заявив, що ніяких скрєп у Росії не було і немає, що російська історія, навіть у викладі Путіна, не дає жодних моделей для «можемо повторити». Тобто, повертатися...
Країна
27.04.2024
09:00

Театр під час війни: відновлення і нові сцени

Як театри, попри всі труднощі, працюють, гастролюють і створюють нові сценічні майданчики, розповідаємо в матеріалі.
Донецьк
26.04.2024
16:00

Відновлення Донеччини: поки навіть не в проєкті, але…

Стосунки влади і громадськості ніколи не були виключно конструктивними, на Донеччині зокрема, - передусім через взаємну недовіру, брак досвіду, неспівпадіння уявлень про співпрацю і просто небажання влади бути додатково контрольованою.
Всі статті