Евакуйованих із зон підтоплення Каховської ГЕС готові прихистити у вісьмох регіонах

Київська, Вінницька, Львівська, Закарпатська, Рівненська, Волинська, Одеська та Чернігівська області готові приймати евакуйованих із зони підтоплення через підрив росіянами Каховської ГЕС на Херсонщині. Про це повідомляють обласні військові администрації.

Зокрема, у Київської ОВА поінформували, що  в області вже готово понад 3000 місць, у тому числі й для маломобільних груп та людей з інвалідністю. Крім того, підготовлені продуктові набори, спальники, термоковдри, постільна білизна, розкладачки, посуд тощо.

У Львові розглядають варіант розконсервування модульних містечок для людей, яких можуть евакуйовувати з підтоплених внаслідок підриву Каховської ГЕС населених пунктів. За необхідності тимчасові прихистки планують розгорнути у школах, в яких завершилось навчання.

В Рівненській області запустили роботу Координаційного центру підтримки евакуйованого населення, який відповідатиме за поселення, медичну, соціальну допомогу, гуманітарне забезпечення, психологічну та юридичну підтримку.

Крім того, Одещина може прийняти і розмістити у місцях компактного поселення більше 3200 людей із підтоплених територій Херсонської області. Ще 2000 евакуйованих готова прихистити у себе Чернівецька область.

Місця для людей, які постраждали внаслідок підриву гребліКаховської ГЕС, також наразі готують в Вінницькій, Закарпатській та Волинській областях.

Як повідомлялося, вночі 6 червня російські війська підірвали греблю Каховської ГЕС. У зоні лиха на правобережжі Херсонщини опинилися близько 16 тисяч людей. Оголошена евакуація.

Статті

Донбас
01.10.2023
20:49

Жителів "ДНР" і "ЛНР" незграбно переконували, як добре їм живеться в Росії. Огляд публікацій окупованого Донбасу

Минулого тижня ЗМІ окупованого Донбасу всіма силами намагалися імітувати всенародну радість з приводу річниці російської анексії частини Донецької та Луганської областей. Скажемо чесно, численні "святкові" новини та репортажі більше нагадували...
Країна
29.09.2023
11:06

Севастополь. Життя в диму та під звуки тривог

"До цього ми розуміли, що живемо у стані війни, що будь-якої миті можуть прилетіти ракети, безпілотники, але це все здавалося десь там, далеко, в акваторії Чорного моря, на якихось військових базах, аеродромах. А зараз ракети прилетіли у центр міста
Країна
28.09.2023
15:47

Експортний затор. Проблема не тільки в Польщі

За підсумками січня-липня "мінус" у зовнішньоторговельних операціях потроївся у порівнянні з тим же періодом 2022 р.: з $4,32 млрд до $13,88 млрд. При цьому товарний експорт скоротився на 14,7%, до $21,8 млрд, за даними Держстату.
Всі статті