Естонія скасує винятки для українців, які в'їжджають у країну з домашніми улюбленцями

Естонія найближчими днями скасує винятки, зроблені для перетину кордону українськими кішками та собаками на початку повномасштабної війни росії. Про це повідомляє "Європейська правда" з посиланням на ERR.

Міністерство сільського життя Естонії в лютому 2022 року за рекомендацією Європейської комісії дозволило біженцям із України ввозити домашніх собак і кішок без чинних документів і щеплення від сказу.

Українців, які не мали відповідних документів, попросили повідомити про ввезення тварин сільськогосподарський і продовольчий департамент уряду Естонії, який організовував щеплення й чипування тварин.

До середини травня в Естонію прибули 1865 домашніх тварин з України, у жодної не виявили випадків сказу.

"Ми пішли на дуже великий ризик. На нього пішов увесь Європейський Союз. Ми не могли бути повністю впевнені, що документи про вакцинацію проти сказу, яку мали тварини, були дійсними", – пояснив віцеканцлер Міністерства сільського життя Естонїі Хендрік Кууск.

Тепер, оскільки Єврокомісія рекомендує державам-членам ЄС скасувати виняток не пізніше 15 червня, Естонія також попереджає, що вимоги до ввезення домашніх улюбленців для українців повернуться.

"Ветеринарна служба України сама повідомила нам, що здатна провести всі необхідні експертизи і гарантувати, що вихованці вакциновані і відповідають вимогам для в'їзду в Євросоюз. Це вже означає переміщення у звичайному порядку", – сказав Кууск.

Статті

Країна
01.12.2023
14:48

На порозі впровадження цивільних партнерств в Україні: про ЛГБТ і не лише

У разі підтримки Верховною Радою закон нарешті допоможе парам визначити взаємні права та обов'язки, питання володіння майном, спадщини, соціального захисту, прав у разі смерті або зникнення партнера/партнерки. Нічого екстраординарного. Все те, що...
Країна
30.11.2023
09:36

Відновлення України: чи готове суспільство до трудових мігрантів з Африки?

Дефіцит професіоналів з інженерно-технічних та робочих спеціальностей на будмайданчиках України сягає 50%. Масове залучення трудових мігрантів з бідних африканських та азіатських країн. До такого сценарію не готове суспільство.
Світ
28.11.2023
09:44

"В Україні знову заговорили про мирні переговори з Росією".  Російські ЗМІ про Україну

"...Хіба з усіма цими байденами, джонсонами та іншими сунаками зараз можливі якісь адекватні домовленості, які переживуть хоча б прийдешню зиму? Явно ні... А чи готовий до серйозних переговорів Київ?"
Всі статті