Естонія продовжила тимчасовий захист для українських біженців до березня 2025 року

Влада Естонії вирішила продовжити тимчасовий захист для українських біженців до березня 2025 року. Про це повідомляє "Польське радіо"

"Цією зміною ми економимо час як для біженців, так і для естонських служб", - повідомила Марина Полдма з Департаменту поліції і прикордонної охорони Естонії.

Починаючи з неділі, 10 вересня, будь-який український біженець, який звернеться вперше або подасть заяву на продовження статусу, отримає тимчасовий захист до березня 2025 року, якщо його буде прийнято.

Процедура подачі заяви також змінилася. З неділі діятиме вимога фотографуватися на документ у відділенні поліції, а при прийнятті заяви служба може проводити поглиблене інтерв'ю про обставини прибуття заявника.

"Ми хочемо мати в документі найсвіжішу фотографію і переконатися, що надаємо допомогу тим, хто дійсно втік від війни", - пояснила Полдма.

Зазначається, що на початку 2023 року 61% респондентів опитування Norstat не погоджувався з тим, що чоловіки українського походження у віці від 18 до 60 років, яким було заборонено виїзд з країни через російську агресію, повинні бути включені в естонську програму тимчасового захисту.

Наразі будь-який громадянин України та члени його сім'ї, які залишили країну після агресії, що розпочалася 24 лютого 2022 року, можуть подати заяву на включення до програми тимчасового захисту в Естонії. Програма надає дозвіл на проживання та соціальні гарантії, подібні до тих, якими користуються жителі Естонії, такі як право на освіту, роботу та медичне страхування, ідеться у повідомленні.

Статті

Світ
05.12.2023
09:42

«В українських генералів є куди більше шансів перейти в нову епоху». Російські ЗМІ про Україну

"Зеленському зараз потрібно дуже сильно насторожитися. Усі персонажі, які брали участь у попередньому перегляді, - Залужний, глава ГУР Буданов і навіть Арестович залишаються на своїх місцях"
Донбас
03.12.2023
20:45

Жителям "ДНР" нагадали, що "партія - розум, честь і совість". Огляд публікацій окупованого Донбасу

Минулого тижня ЗМІ окупованого Донбасу старанно цитували свого "вождя і вчителя" і зізнавалися, що, як і в роки СРСР, "керівною і направляючою силою радянського суспільства, ядром його політичної системи, державних і громадських організацій є"...
Світ
02.12.2023
11:03

"Вперше з моменту вторгнення в Україну Путін виглядає так, ніби може перемогти". Західні медіа про Україну

"Якщо цього не станеться, то наступний рік може стати переломним, після чого Україна опиниться у все більш несприятливому становищі"
Всі статті