Екс-журналіст очолив "медіа" неіснуючої Попасної, випустив один номер і "заробив" статті за колабораціонізм і не лише

Журналісту з Луганщини, екс-кореспонденту газети "Попаснянський вісник" Володимиру Зарубі за матеріалами СБУ загрожує до 12 років тюрми - за виправдовування російської агресії проти України. Про це повідомляє 3 управління ГУ СБУ в Донецькій та Луганській областях в м. Сєвєродонецьк у facebook 19 квітня.

"СБУ задокументувала діяльність газетника-колаборанта, який виправдовував агресію РФ проти України та проводив прокремлівську пропаганду на тимчасово окупованій Луганщині. Фігурантом є колишній кореспондент видання "Попаснянський вісник", який залишився в окупації та добровільно погодився у співпраці з рашистською "адміністрацією" видавати пропагандистську газету", - сказано в повідомленні. 

Зазначається, що окупанти призначили Зарубу "головним редактором" друкованого видання "Попаснянский вестник". Газета увійшла до складу так званого "ГУП "Луганьмедиа", створеного окупантами для проведення централізованої інформаційно-пропагандистської діяльності на тимчасово окупованій Луганщині. 

Наприкінці липня 2022 р. колаборант під наглядом окупантів видав перший номер "Попаснянского вестника". Газета містила матеріали на підтримку дій російських терористів та антиукраїнські фейки. Утім, нове "медіа" проіснувало не дуже довго, адже у зруйнованій окупантами Попасній практично не залишилося населення, яке б стало цільовою аудиторією для роспропаганди.

У серпні минулого року СБУ повідомила "головному редактору" видання про підозру в колабораційній діяльності. У ході подальшого досудового розслідування, вивчення поширюваного ним контенту слідчі зібрали докази вчинення зловмисником ще одного кримінального правопорушення. Йому інкримінується здійснення інформаційної діяльності у співпраці з державою-агресором та її окупаційною адміністрацією, спрямованої на підтримку держави-агресора, виправдовування збройної агресії РФ проти України, розпочатої у 2014 році, заперечення тимчасової окупації частини території України (ч. 6 ст.111-1 та ч. 1 ст. 436-2 Кримінального кодексу України). 

Наразі зловмисник переховується на тимчасово окупованій території. Вживаються заходи для його притягнення до відповідальності. Пропагандисту загрожує до 12 років ув’язнення з конфіскацією майна. 

Раніше повідомлляось, що "журналісти" луганського пропагандистського каналу під Кремінною потрапили під обстріл: скаржаться на контузію і поранення.

Статті

Донбас
19.05.2024
18:44

«Единая Россия» в Луганську змусила школярів збирати сміття. Огляд ЗМІ окупованого Донбасу

Минулого тижня ЗМІ окупованого Донбасу хвалили місцеву владу і самі себе. Виходило не дуже. Іноді доводилося маніпулювати заголовками і вдавати, що «все йде за планом». «Великий брат» теж вставляв свої п'ять копійок, намагаючись всіляко показати, що...
Країна
18.05.2024
13:54

Звільнення за "зв'язки" з людьми в окупації: Зеленський не підтримав ідею нардепів

Якщо раніше про його «зв'язки» з родичами, які проживають в окупації, знали лише близькі друзі, то тепер він зобов'язаний про це повідомити своє керівництво. Інакше його можуть звільнити
Луганськ
17.05.2024
10:41

 «Розумні люди зберігають свою думку при собі». Луганський щоденник

Якщо ти живеш за правилами, не намагаючись порушувати їх, ти житимеш нормально. Просто нормально. Можливо, погано, а може, добре, але ти житимеш. Якщо ж ти замахнувся своїм маленьким кулачком на систему, ти теж житимеш, але житимеш погано
Всі статті