ЄС очікує на призначення керівника САП після обрання нового генпрокурора

Посол ЄС в Україні Матті Маасікас після призначення Андрія Костіна новим Генпрокурором України очікує на призначення нового очільника Спеціалізованої антикорупційної прокуратури (САП). Про це Маасікас написав у Твіттері 27 липня.

"Продовжимо співпрацювати у розслідуванні воєнних злочинів росії. І, з нетерпінням чекаю на швидке призначення начальника САП", - написав Маасікас.

Дипломат привітав Костіна із призначенням на посаду Генерального прокурора України, відзначивши, що разом із представництвом ЄС в Україні він тісно співпрацював з Костіним у реформі правосуддя.

Як відомо, для збереження статусу кандидата на вступ до ЄС Київ має завершити призначення вже обраного на конкурсі очільника САП та провести конкурс глави НАБУ.

Раніше глава Єврокомісії Урсула фон дер Ляєн у виступі в Верховній раді закликала якнайшвидше призначити керівника САП. Конкурсна комісія з обрання керівника САП затвердила результати конкурсу, найбільше балів набрав детектив Національного антикорупційного бюро Олександр Клименко.

Конкурсна комісія звернулась до Офісу Генпрокурора з проханням надати підтвердження, що переможці конкурсу не мають проблем із корупцією та люстрацією.

Попри те, що комісія затвердила формальне рішення про перемогу Клименка у конкурсі, призначає керівника САП генпрокурор або його виконувач обов’язків.

Як раніше повідомлялося, 27 липня Верховна Рада призначила Андрія Костіна генеральним прокурором.

Статті

Донецьк
02.03.2024
13:18

Як це, народжувати у прифронтовому місті. Репортаж з Покровського перинатального центру

На початку вторгнення був великий відтік персоналу, але згодом ситуація в центрі покращилась. Наразі штат працівників тут укомплектований на 50%. По два лікаря працюють в акушерському та гінекологічному відділенні. Ще п’ять гінекологів у...
Луганськ
01.03.2024
10:51

Земля в окупації. Війна та сільське господарство Луганщини

Жоден крупний луганський аграрій, який виїхав з області після повномасштабного вторгнення, не може поновити свій бізнес на вільній території України. Насамперед через те, що в інших областях України усі землі давно кимось обробляються, і вільна ніша...
Країна
29.02.2024
16:51

Легалізація медичного канабісу в Україні: ключові положення

Використання конопель допускається у навчальних цілях, освітній, науковій та науково-технічній діяльності, виробництві (виготовленні) наркотичних засобів, психотропних речовин та лікарських засобів для подальшого застосування у медичній практиці....
Всі статті