ЄС очікує на призначення керівника САП після обрання нового генпрокурора

Посол ЄС в Україні Матті Маасікас після призначення Андрія Костіна новим Генпрокурором України очікує на призначення нового очільника Спеціалізованої антикорупційної прокуратури (САП). Про це Маасікас написав у Твіттері 27 липня.

"Продовжимо співпрацювати у розслідуванні воєнних злочинів росії. І, з нетерпінням чекаю на швидке призначення начальника САП", - написав Маасікас.

Дипломат привітав Костіна із призначенням на посаду Генерального прокурора України, відзначивши, що разом із представництвом ЄС в Україні він тісно співпрацював з Костіним у реформі правосуддя.

Як відомо, для збереження статусу кандидата на вступ до ЄС Київ має завершити призначення вже обраного на конкурсі очільника САП та провести конкурс глави НАБУ.

Раніше глава Єврокомісії Урсула фон дер Ляєн у виступі в Верховній раді закликала якнайшвидше призначити керівника САП. Конкурсна комісія з обрання керівника САП затвердила результати конкурсу, найбільше балів набрав детектив Національного антикорупційного бюро Олександр Клименко.

Конкурсна комісія звернулась до Офісу Генпрокурора з проханням надати підтвердження, що переможці конкурсу не мають проблем із корупцією та люстрацією.

Попри те, що комісія затвердила формальне рішення про перемогу Клименка у конкурсі, призначає керівника САП генпрокурор або його виконувач обов’язків.

Як раніше повідомлялося, 27 липня Верховна Рада призначила Андрія Костіна генеральним прокурором.

Статті

Світ
02.12.2023
11:03

"Вперше з моменту вторгнення в Україну Путін виглядає так, ніби може перемогти". Західні медіа про Україну

"Якщо цього не станеться, то наступний рік може стати переломним, після чого Україна опиниться у все більш несприятливому становищі"
Країна
01.12.2023
14:48

На порозі впровадження цивільних партнерств в Україні: про ЛГБТ і не лише

У разі підтримки Верховною Радою закон нарешті допоможе парам визначити взаємні права та обов'язки, питання володіння майном, спадщини, соціального захисту, прав у разі смерті або зникнення партнера/партнерки. Нічого екстраординарного. Все те, що...
Країна
30.11.2023
09:36

Відновлення України: чи готове суспільство до трудових мігрантів з Африки?

Дефіцит професіоналів з інженерно-технічних та робочих спеціальностей на будмайданчиках України сягає 50%. Масове залучення трудових мігрантів з бідних африканських та азіатських країн. До такого сценарію не готове суспільство.
Всі статті