Ердоган провів телефонні переговори з путіним та закликав його до одностороннього припинення вогню в Україні

Президент Туреччини Реджеп Ердоган провів телефонну розмову з главою РФ Володимиром путіним. Про це 5 січня повідомляє турецька агенція "Анадолу".

"В Управлінні зв'язків Адміністрації президента Туреччини повідомили, що лідери двох країн обговорили питання енергетики, стан та перспективи турецько-російських відносин, а також регіональні процеси, у тому числі російсько-українську війну та Сирію", - повідомляють журналісти.

Ердоган наголосив на успіхах діалогових ініціатив у рамках російсько-української війни. Зокрема, він навів за приклад "зерновий коридор", масштабні обміни полоненими та формування зони безпеки навколо Запорізької АЕС.

Турецький лідер у розмові з путіним також назвав кроки, які призведуть до миру та діалогу. Насамперед йдеться про одностороннє припинення бойових дій з боку РФ, але також і справедливе врегулювання розбіжностей між сторонами.

Також сторони обговорили розвиток енергетичної інфраструктури Туреччини та створення газового хаба спільно з РФ. Ще однією темою обговорення стало сирійське питання. Стосовно сирійського питання Ердоган зазначив, що для конкретних результатів щодо Сирії, режим Башара Асада має зайняти конструктивну позицію та реалізувати низку кроків у політичному процесі.

Нагадаємо, раніше повідомлялося, що після розмови із Зеленським Ердоган пообіцяв дати Україні гуманітарку та допомогти пережити зиму.

Статті

Донецьк
02.03.2024
13:18

Як це, народжувати у прифронтовому місті. Репортаж з Покровського перинатального центру

На початку вторгнення був великий відтік персоналу, але згодом ситуація в центрі покращилась. Наразі штат працівників тут укомплектований на 50%. По два лікаря працюють в акушерському та гінекологічному відділенні. Ще п’ять гінекологів у...
Луганськ
01.03.2024
10:51

Земля в окупації. Війна та сільське господарство Луганщини

Жоден крупний луганський аграрій, який виїхав з області після повномасштабного вторгнення, не може поновити свій бізнес на вільній території України. Насамперед через те, що в інших областях України усі землі давно кимось обробляються, і вільна ніша...
Країна
29.02.2024
16:51

Легалізація медичного канабісу в Україні: ключові положення

Використання конопель допускається у навчальних цілях, освітній, науковій та науково-технічній діяльності, виробництві (виготовленні) наркотичних засобів, психотропних речовин та лікарських засобів для подальшого застосування у медичній практиці....
Всі статті