Ердоган підписав протокол про вступ Швеції до НАТО

Президент Туреччини Реджеп Ердоган підписав протокол про вступ Швеції до НАТО. Про це повідомили в його адміністрації, - пише "Радіо Свобода".

Документ передано для ратифікації до парламенту країни - Великих національних зборів. Про дату засідання парламенту з цього питання не повідомлялося.

Видання нагадало, що Швеція, а також Фінляндія, які раніше зберігали нейтралітет, подали заявки на вступ до НАТО 2022 року, невдовзі після початку російського військового вторгнення росії в Україну. Фінляндія стала членом Північноатлантичного союзу у квітні 2023 року. Приєднання Швеції до НАТО блокували Туреччина та Угорщина.

Анкара вимагала від Стокгольма видачі активістів Курдської робітничої партії, яких вона вважає терористами і які отримали у Швеції політичний притулок. Туреччина вимагала скасувати введене проти неї Швецією ембарго на торгівлю зброєю. Крім того, Ердоган різко засуджував інциденти зі спаленням Корану та інші антиісламські виступи шведських активістів.

Однак у липні цього року він заявив, що його країна більше не перешкоджатиме вступу Швеції до альянсу. Обіцянка була дана перед самітом НАТО у Вільнюсі, після розмови Ердогана з президентом США Джо Байденом.

Для того, щоб Швеція могла приєднатися до НАТО, її заявку мають схвалити всі члени союзу. Зараз до НАТО входить 31 держава.

Статті

Країна
20.02.2024
15:30

Спротив системи, спроби і помилки: Кілька актів української антикорупційної драми

Успіхи дій влади важче доносити до суспільства, аніж негатив, – тим більше, коли влада втрачає популярність, а її окремі представники продовжують потрапляти в корупційні скандали
Світ
20.02.2024
08:36

«Україна переходить до нової фази бойових дій. Вони становлять для нас реальну загрозу». Російські ЗМІ про Україну

"Твердження про те, що всі військові конфлікти завершуються миром, далеко не завжди відповідає дійсності. Війни можуть також завершитися "гіршим миром", який лише перенесе зіткнення держав у майбутнє"
Донбас
18.02.2024
18:06

"Два роки перебіжками ходили, малюки два роки дитинства втратили". Огляд ЗМІ окупованого Донбасу

Без сумніву, ТОП темою ЗМІ окупованого Донбасу минулого тижня було взяття російськими військами того, що залишилося від багатостраждальної Авдіївки, колись процвітаючого міста-супутника Донецька. Очевидно, що окупанти мають право сурмити перемогу,...
Всі статті