Експерти МАГАТЕ отримали частковий доступ до реакторної зали 6 енергоблока на Запорізькій АЄС

Експерти Міжнародного агентства з атомної енергії отримали частковий доступ до реакторної зали шостого енергоблока на Запорізькій атомній електростанції. Про це повідомляє МАГАТЕ 17 січня.

Перебуваючи в реакторному залі, команда оглянула основні компоненти реактора, підтвердивши стан "холодної зупинки" реактора. Поки бригада перебувала в реакторному залі, оператори перевели роботу насосів охолодження басейну витримки з однієї лінії безпеки на іншу.

Також під час обходу інших приміщень шостого енергоблока експерти відвідали машинний зал шостого енергоблока, але їй знову було відмовлено в доступі до деяких приміщень енергоблока.

"Бригади МАГАТЕ не можуть отримати доступ до всіх частин машинного залу кожного енергоблоку з 18 жовтня минулого року", - йдеться в заяві.

Команда МАГАТЕ також відвідала приміщення системи безпеки шостого енергоблока, щоб ще раз оцінити стан раніше виявлених відкладень борної кислоти. Під час свого візиту група помітила наявність відкладень борної кислоти у трьох кімнатах. Експерти МАГАТЕ також відвідали аварійні дизель-генератори енергоблока №6.

Раніше стало відомо, що експертів Міжнародного агентства з атомної енергії не пускають у частину залів на окупованій росіянами Запорізькій АЕС.

Статті

Донецьк
22.05.2024
22:20

Майже 2 роки після деокупації: як відновлюється Святогірськ та громада після бойових дій

Святогірськ – курортне місто на Донеччині, яке у 2022 році пережило сильні обстріли, зраду мера та 3 місяці російської окупації.
Донецьк
22.05.2024
09:56

Повна "білочка". Донецький щоденник

Натомість у кожній підворітні колишньої культурної столиці відкриваються вино-горілчані магазини. І назви у всіх промовисті – «Беленькое и красненькое», «Отвертка» та моє найулюбленіше – «Белочка».
Світ
21.05.2024
09:35

«Реально мир на Україні практично нікому не потрібен». Російські ЗМІ про Україну

Китай прямо зацікавлений у тому, щоб війна тривала якомога довше, оскільки це гарантує санкційну блокаду Росії з боку Заходу, що робить Піднебесну чи не єдиним безальтернативним ринком збуту російської сировини".
Всі статті