Експерт з євроінтеграції пояснив, чому в основі створення й функціонування ЄС лежить ідея не допустити війни

"Саме недопущення війни лягло в основу політичних процесів після закінчення Другої світової війни – не лише Європи, але й Європи серед іншого. Було розуміння, що економічні інтереси не дозволяють думати про можливість майбутньої війни. Ідея зробити війну економічно невигідною лягла в основу ідеї створити Європейський Союз", - розповів комунікаційний консультант, менеджер проєкту "Медіапідтримка Представництва ЄС в Україні", експерт в галузі євроінтеграції Максим Панченко в інтерв'ю "ОстроВу", опублікованому 29 апреля.

Проводячи паралель з нинішньою війною в Україні, яка може відкинути країну в економічному плані, Панченко зауважив: "ВВП різних країн Європи внаслідок Другої світової війни було відкинуто в часі на періоди від 10 до 60 років. Наприклад, ВВП Австрії - до 1886 року, до перших двадцяти років Австро-Угорської імперії. ВВП Франції - до 1891 року. І навіть ті країни, які менше постраждали від безпосередніх бойових дій, в першу чергу скандинавські країни на європейському континенті - Данія, Норвегія - навіть вони були відкинуті у ВВП на довоєнний рівень, до 1936 - 1937 років. Це стало, в першу чергу, результатом радикального зменшення кількості робочої сили на європейському континенті". 

Раніше "ОстроВ" публікував заяву посла ЄС в Україні Катаріни Матернової стосовно того, що завдяки вступу України в Євросоюз він стане значно сильнішим.

Раніше «ОстроВ» підтримували грантодавці. Сьогодні нашу незалежність збереже тільки Ваша підтримка

Підтримати

Статті

Світ
01.07.2025
17:00

«Населення «Великого Донбасу» скоротилося втричі». Російські ЗМІ про Україну

...Я впевнена, що український народ в більшості своїй все правильно розуміє. Це завжди був братський народ. Вони прокинуться, вони прокинуться. Вони прокинуться і дадуть адекватну оцінку всьому, що відбувалося і відбувається.
Світ
30.06.2025
22:45

"Нарешті президент США, здається, позбувся наївної ілюзії". Медіа про "українські" заяви і дії адміністрації Трампа

Найбільш прикро, що на саміті не обговорювали нагальну потребу у продовженні військової підтримки України. Також вперше з часу російського вторгнення більше трьох років тому у підсумковому комюніке не було засуджено агресію Владіміра Путіна.
Світ
30.06.2025
14:00

“Закінчується епоха в історії Донбасу, якої ми більше ніколи не побачимо”. Польські медіа про Україну і українців

...Майже 84 відсотки опитаних українців у Познані ніколи не стикалися з дискримінацією, майже 80 відсотків – ніколи не відчували, що місцеві мешканці ставляться до них із засторогою.
Всі статті