Ексміністр освіти Табачник заочно отримав 15 років ув'язнення, ексочільник Державної реєстраційної служби Ворона - 12

Завдяки доказовій базі Служби безпеки України 15 років тюремного ув’язнення заочно отримав ексміністр освіти та науки Дмитро Табачник і 12 років заочно - колишній очільник Державної реєстраційної служби Дмитро Ворона. Про це повідомив Телеграм-канал відомства 22 березня.

"Також у засуджених конфісковано їхнє майно на понад 200 млн грн", - йдеться в повідомленні.

Зазначається, що обидва зловмисники переховуються на території рф і тимчасово окупованій території України, де проводять підривну діяльність проти нашої держави. Вони перебувають на прямому зв’язку з кадровим співробітником 9-го управління Департаменту оперативної інформації 5-ї служби ФСБ Олегом Козловим. 

Саме за координації Козлова Табачник регулярно надавав окупантам власні прогнози щодо розвитку суспільно-політичної ситуації в Україні після початку повномасштабного вторгнення РФ. Також за вказівкою агресора він консультував гауляйтерів Сальдо і Балицького з питань проведення псевдореферендумів у тимчасово окупованих районах Херсонської та Запорізької областей. Ще одним завданням Табачника було надання місцевим колаборантам "методичної" допомоги з переформатування освітньої галузі за російськими "стандартами". За співпрацю з окупантами ексміністра призначили "радником" Балицького та включили до складу місцевого осередку путінської партії "єдина росія". 

Що стосується Ворони - як встановило розслідування, він також був радником Балицького. Саме він підготував звернення до очільника Кремля, в якому пропонував нагородити російських військових та колаборантів, що брали учать у захопленні частини території на півдні України. Також він допомагав загарбникам створювати окупаційні органи РФ, зокрема формувати "штат" однодумців. Згодом він став "сенатором РФ від Запорізької області" та переїхав до Москви. 

Крім того обидва зрадники причетні до численних фактів розграбування майна місцевих аграріїв та захоплення їхніх підприємств. На підставі зібраних доказів суд визнав Табачника та Ворону винними за трьома статтями Кримінального кодексу України:

- ⁠ч. 2 ст. 111 (державна зрада, вчинена в умовах воєнного стану);

- ⁠ч. 1 ст. 111-2 (пособництво державі-агресору);

- ⁠ч. 2 ст. 28, ч. 1 ст. 438 (порушення законів та звичаїв війни).

 Судовий розгляд відбувався у спеціальному судовому провадженні in absentia (за відсутності обвинуваченого). Наразі тривають комплексні заходи для притягнення засуджених до відповідальності. Зловмисників буде знайдено і покарано.

Раніше повідомлялось, що Табачника підозрюють у співпраці з ФСБ і соратником Кадирова.

Раніше також повідомлялось, що соратнику Януковича Вороні оголосили підозру й заарештували його мільйонні активи.

Раніше «ОстроВ» підтримували грантодавці. Сьогодні нашу незалежність збереже тільки Ваша підтримка

Підтримати

Статті

Світ
19.03.2026
18:00

“З початком війни з Іраном світ починає розуміти точку зору українців”. Огляд західних медіа

“Стрімке зростання цін на енергоносії та послаблення санкцій під час конфлікту з Іраном стали для Кремля рятівним колом у складний фінансовий період".
Світ
18.03.2026
19:00

«Москва уникла серйозних наслідків від нальотів українських БПЛА. Це велике досягнення». Російські ЗМІ про Україну

«...Експерти сходяться на думці: головна мета таких атак - не військовий результат, а інформаційний ефект».
Країна
18.03.2026
10:21

"Війна на Близькому Сході – це удар по Китаю і шанс для РФ": експерт Михайло Гончар пояснив, що відбувається на енергетичному ринку

Чи стане це детонатором повномасштабної економічної кризи, як у 1973 році – поки що однозначної відповіді немає. Очевидно, що все залежатиме від тривалості нинішньої ситуації в затоці.
Всі статті