Ексгенерал СБУ Наумов отримав рік ув'язнення у Сербії за відмивання грошей

Вищий суд міста Ніш на півдні Сербії визнав винним за звинуваченням у відмиванні грошей ексгенерала Андрія Наумова, колишнього начальника Головного управління внутрішньої безпеки СБУ. Йому присудили рік позбавлення волі, повідомляє Балканська служба Радіо Свобода, - пише Liga.net.

Адвокат Наумова Мілан Петрович заявив, що здивований вироком та оскаржуватиме його.

"Ми вважаємо (як сторона захисту. – ред.), що немає абсолютно ніяких підстав для засудження за кримінальний злочин відмивання грошей, тому що ми вважаємо, що підсудний Андрій Наумов не міг вчинити цей кримінальний злочин, особливо на території Сербії", – сказав адвокат.

За словами Петровича, ще очікується рішення Апеляційного суду у Ніші щодо запиту України на екстрадицію в іншому провадження у справі ексрозвідника. У липні 2023 року сербський суд відмовив в екстрадиції Наумова до України.

Як повідомлялося, 30 березня 2022 року програма "Схеми" повідомила, що колишній топчиновник СБУ Наумов виїхав з України напередодні повномасштабного вторгнення, проти нього відкрито справу. 31 березня Наумова позбавили генеральського звання. 11 червня 2023 року Наумова та його водія, громадянина Німеччини, затримали на кордоні з Північною Македонією. У машині виявлено 600 000 євро, $125 000 і два цінні смарагди. На суді колишній посадовець СБУ заперечував звинувачення слідства й стверджував, що це були його особисті гроші, повідомляє "Радіо Свобода". 29 липня агенція Reuters повідомила, що Наумова підозрюють у держзраді та переданні секретів про безпеку ЧАЕС. ДБР повідомило Наумову про підозру у шахрайстві.

Статті

Країна
23.02.2024
13:25

За що воює росія, або «Хрестовий похід» владіміра путіна

Як відомо: імперія або розширюється, або гине. Звідси і ідея «світової революції» і герб СРСР, накладений на всю планету, без окреслених кордонів радянської держави, і «Інтернаціонал» як гімн країни, що хоче захопити весь світ.
Донецьк
22.02.2024
11:48

Комунальний колапс. Донецький щоденник

Їм пояснили, що комунальні служби не завозять достатню кількість води до котелень для заповнення системи через аварійний стан труб центрального опалення.
Країна
20.02.2024
15:30

Спротив системи, спроби і помилки: Кілька актів української антикорупційної драми

Успіхи дій влади важче доносити до суспільства, аніж негатив, – тим більше, коли влада втрачає популярність, а її окремі представники продовжують потрапляти в корупційні скандали
Всі статті