Ексдиректора департаменту Міноборони Лієва взято під варту

Судді апеляції частково задовольнили скаргу прокурора й застосували до колишнього в. о. директора департаменту Міноборони Олександра Лієва (на фото) запобіжний захід у вигляді тримання під вартою. Про це повідомив у Телеграм Центр протидії корупції 12 лютого.

"Лієва взяли під варту в залі суду. Строк тримання під вартою до 8 квітня включно. Розмір альтернативної застави становить 50 млн грн. У разі внесення застави на Лієва буде покладено низку обов'язків, зокрема носіння електронного браслета та здачу закордонних паспортів", -йдеться в повідомленні ЦПК у телеграм-каналі.

Як повідомляється, рішення ухвалили судді Данила Чорненька, Сергій Боднар та Ігор Панаід.

Йдеться про справи щодо укладення контракту між Міноборони та компанією "Львівський арсенал" на постачання 100 тис. мінних пострілів. У листопаді 2022 року Міноборони перерахувало "Львівському арсеналу" 1,34 млрд грн передоплати. Далі "Львівський арсенал" перерахував частину коштів у $3,6 млн і EUR9,1 млн на словацького посередника, компанію Sevotech.

"Більша частина з них потім пішла на рахунки ще одного посередника, хорватської компанії WDG promet. Зараз ці гроші зникли, і жодної міни поставлено так і не було", - йдеться в повідомленні ЦПК.

Прокурор ОГП просив призначити заставу понад 268 млн грн.

Нагадаємо, СБУ викрила чиновників Міноборони і менеджерів "Львівського арсеналу", які вкрали майже 1,5 млрд грн на закупівлі снарядів. 

Як повідомлялося, затриманий у справі "Львівського арсеналу" ексчиновник Міноборони вважає висунуту йому підозру "безглуздою". 

Також повідомлялося, що ексдиректор Департаменту Міноборони Олександр Лієв не пройшов тест на поліграфі, який організував сам. 

Статті

Світ
28.02.2024
10:07

«Третій рік кампанії обіцяє бути визначальним у всіх сенсах». Російські ЗМІ про Україну

З України зробили фактично форпост НАТО, що перевершує за своїм військовим потенціалом більшість держав-членів альянсу, одну з найсильніших у Європі армій із потужною військовою інфраструктурою біля наших кордонів.
Світ
26.02.2024
17:24

"Це також наша війна, хочемо ми того чи ні". Західні медіа про Україну

"У міру того, як Україна виснажує свою протиповітряну оборону, вона все частіше буде змушена обирати між захистом військ на фронті і захистом міст від атак російських ракет і безпілотників".
Донбас
25.02.2024
19:06

"Масштабні проєкти "будівництва від фундаменту ми поки що притримуємо". Огляд ЗМІ окупованого Донбасу

Минулого тижня ЗМІ окупованого Донбасу старанно грали роль досвідченого таксидерміста. Місцеві пропагандисти всіма силами намагалися представити розстріляну, побиту, зруйновану Авдіївку не мертвим, а звільненим містом. Як то кажуть, хоч...
Всі статті