Ексачальник Головного управління внутрішньої безпеки СБУ Наумов вийшов на свободу в Сербії і чекає розгляду апеляції

Колишній начальник Головного управління внутрішньої безпеки СБУ Андрій Наумов, засуджений судом першої інстанції в Сербії за відмивання грошей, на початку грудня вийшов з-під варти і чекає на рішення апеляції. Про це з посиланням на інформацію Вищого суду міста Ниш (Сербія) пише "Радіо Свобода" 3 січня.

"Це Балканській службі Радіо Свобода підтвердили 3 січня у Вищому суді Ниша, який наприкінці вересня визнав Наумова винним. Процедура апеляції у цій справі наразі триває в Апеляційному суді в Ниші. Як йдеться у відповіді суду, станом на 4 грудня 2023 року Наумов вже не перебував під вартою", - сказано в повідомленні.

"Рішенням суду від 4 грудня обвинуваченому заборонено залишати місце проживання, йому заборонено залишати територію Республіки Сербія без дозволу суду і конфісковано проїзний документ", - цитує видання заяву суду.

Зазначається, що у жовтні 2023 року Апеляційний суд у Ниші підтвердив рішення Вищого суду першої інстанції, який відмовив в екстрадиції Наумова в Україну. Це рішення юридично закріпило попередні судові вироки в Сербії щодо невидачі Наумова на запит України.

Цей запит надійшов від України до Сербії в середині жовтня 2022 року. В Україні Наумову повідомили про дві підозри – "у привласненні, розтраті майна або заволодінні ним шляхом зловживання службовим становищем, у зловживанні владою або службовим становищем" і в шахрайстві й завданні збитків державі у розмірі понад 3,2 млн гривень. 6 липня Вищий суд у Ниші відхилив запит України, а Апеляційний суд підтвердив це рішення 29 вересня.

Сам Наумов виступав проти своєї екстрадиції в Україну, стверджуючи, що в такому випадку його безпека нібито буде під загрозою.

Раніше повідомлялось, що в Сербії суд остаточно відмовив у екстрадиції ексгенерала СБУ Наумова

Статті

Луганськ
20.05.2024
14:53

Чому досвід психіатрів Луганщини вивчають колеги з країн НАТО

...Після війни в Україні буде близько 5 мільйонів комбатантів, які потребуватимуть послуг з психіатрії та психосоціальної підтримки.
Донбас
19.05.2024
18:44

«Единая Россия» в Луганську змусила школярів збирати сміття. Огляд ЗМІ окупованого Донбасу

Минулого тижня ЗМІ окупованого Донбасу хвалили місцеву владу і самі себе. Виходило не дуже. Іноді доводилося маніпулювати заголовками і вдавати, що «все йде за планом». «Великий брат» теж вставляв свої п'ять копійок, намагаючись всіляко показати, що...
Країна
18.05.2024
13:54

Звільнення за "зв'язки" з людьми в окупації: Зеленський не підтримав ідею нардепів

Якщо раніше про його «зв'язки» з родичами, які проживають в окупації, знали лише близькі друзі, то тепер він зобов'язаний про це повідомити своє керівництво. Інакше його можуть звільнити
Всі статті