Диктатор путін запевнив главу Міноборони КНР, що у них розгортається "успішна та різнопланова" співпраця

Російський диктатор путін увечері 16 квітня – як випливає з повідомлень Кремля та російських державних інформагентств – зустрівся з міністром оборони Китаю Лі Шанфу, який прибув до РФ з візитом. Про це повідомляє Радіо Свобода.

Це перша закордонна подорож китайського міністра після його вступу на посаду. Раніше Міноборони РФ повідомляло, що візит триватиме з 16 до 18 квітня. Про зустріч Лі Шанфу з путіним заздалегідь не повідомлялося, анонсувалася лише його зустріч із міністром оборони Сергієм Шойгу. Шойгу був присутній на переговорах путіна з китайським міністром, які пройшли у Кремлі.

У своїй вступній промові путін назвав взаємодію Москви і Пекіна у військовій сфері "успішною і різноплановою", зазначивши, що військові відомства двох країн "регулярно обмінюються інформацією та проводять спільні навчання".

Лі Шанфу повторив тезу голови КНР Сі Цзіньпіна про те, що відносини росії та Китаю "перевершують військово-політичні союзи часів холодної війни", але при цьому не спрямовані проти інших країн.

Якісь подробиці того, що обговорювалося на зустрічі, невідомі.

У повідомленні нагадується, що зустріч путіна з міністром оборони Китаю пройшла через кілька тижнів після візиту до Москви китайського лідера Сі Цзіньпіна. На переговорах путіна і Сі обговорювалася, зокрема, війна в Україні - причому путін після їх завершення сказав, що росія підтримує багато пунктів так званого китайського мирного плану.

Лі Шанфу, будучи головою одного з управлінь Міноборони Китаю, раніше був внесений до санкційного списку США - підставою для цього стала військова співпраця китайської армії з Москвою.

Статті

Світ
02.12.2023
11:03

"Вперше з моменту вторгнення в Україну Путін виглядає так, ніби може перемогти". Західні медіа про Україну

"Якщо цього не станеться, то наступний рік може стати переломним, після чого Україна опиниться у все більш несприятливому становищі"
Країна
01.12.2023
14:48

На порозі впровадження цивільних партнерств в Україні: про ЛГБТ і не лише

У разі підтримки Верховною Радою закон нарешті допоможе парам визначити взаємні права та обов'язки, питання володіння майном, спадщини, соціального захисту, прав у разі смерті або зникнення партнера/партнерки. Нічого екстраординарного. Все те, що...
Країна
30.11.2023
09:36

Відновлення України: чи готове суспільство до трудових мігрантів з Африки?

Дефіцит професіоналів з інженерно-технічних та робочих спеціальностей на будмайданчиках України сягає 50%. Масове залучення трудових мігрантів з бідних африканських та азіатських країн. До такого сценарію не готове суспільство.
Всі статті