Диктатор путін запевнив главу Міноборони КНР, що у них розгортається "успішна та різнопланова" співпраця

Російський диктатор путін увечері 16 квітня – як випливає з повідомлень Кремля та російських державних інформагентств – зустрівся з міністром оборони Китаю Лі Шанфу, який прибув до РФ з візитом. Про це повідомляє Радіо Свобода.

Це перша закордонна подорож китайського міністра після його вступу на посаду. Раніше Міноборони РФ повідомляло, що візит триватиме з 16 до 18 квітня. Про зустріч Лі Шанфу з путіним заздалегідь не повідомлялося, анонсувалася лише його зустріч із міністром оборони Сергієм Шойгу. Шойгу був присутній на переговорах путіна з китайським міністром, які пройшли у Кремлі.

У своїй вступній промові путін назвав взаємодію Москви і Пекіна у військовій сфері "успішною і різноплановою", зазначивши, що військові відомства двох країн "регулярно обмінюються інформацією та проводять спільні навчання".

Лі Шанфу повторив тезу голови КНР Сі Цзіньпіна про те, що відносини росії та Китаю "перевершують військово-політичні союзи часів холодної війни", але при цьому не спрямовані проти інших країн.

Якісь подробиці того, що обговорювалося на зустрічі, невідомі.

У повідомленні нагадується, що зустріч путіна з міністром оборони Китаю пройшла через кілька тижнів після візиту до Москви китайського лідера Сі Цзіньпіна. На переговорах путіна і Сі обговорювалася, зокрема, війна в Україні - причому путін після їх завершення сказав, що росія підтримує багато пунктів так званого китайського мирного плану.

Лі Шанфу, будучи головою одного з управлінь Міноборони Китаю, раніше був внесений до санкційного списку США - підставою для цього стала військова співпраця китайської армії з Москвою.

Раніше «ОстроВ» підтримували грантодавці. Сьогодні нашу незалежність збереже тільки Ваша підтримка

Підтримати

Статті

Світ
30.04.2025
11:54

«Київ намагається нас надурити». Російські ЗМІ про Україну

Власне, реакція Кремля, який оголосив про прийдешнє перемир'я саме в момент посилення ворожої інформаційної кампанії, стала тонкою і вправною відповіддю, покликаною вибити ґрунт з-під ніг противника.
Світ
29.04.2025
13:00

Щоб війна стала економічно невигідною. Про історично обґрунтовані завдання ЄС

Перше – це цінності. Друге – це реакція. Третє – це економіка. Щоб зрозуміти сутність і природу ЄС, бажано максимально повно розкрити кожен з цих іменників
Країна
28.04.2025
13:00

План Трампа щодо завершення війни: шанси на реалізацію та подальші кроки

Трампу потрібен успіх на цьому напрямку і він буде працювати. Він розуміє, що тиснути на Україну марно, адже ні влада, ні суспільство не сприймають та ігнорують його тиск. Тому, можливо, він почне тиснути на Росію.
Всі статті