Двох жителів Харкова отримали по 15 років в'язниці за наведення ворожого вогню на місця зосередження ЗСУ

Київський райсуд Харкова визнав винними двох місцевих жителів у державній зраді, вчиненій в умовах воєнного стану за попередньою змовою групою осіб (ч. 2 ст. 28, ч. 2 ст. 111 КК України). Про це повідомляє 20 травня Харківська обласна прокуратура.

"Кожному з них призначено покарання у вигляді 15 років позбавлення волі з конфіскацією майна", - йдеться у повідомленні.

Як було встановлено, 19-річний харків'янин через телеграм зв'язався зі співробітником ФСБ РФ, відповідальним за підбір і вербування людей для проведення підривної діяльності проти України, і прийняв його пропозицію щодо співпраці. Куратор поставив йому завдання зі збору та передачі інформації про підрозділи ЗСУ. Харків'янин запропонував своєму 20-річному знайомому з проросійськими поглядами "працювати" разом.

Пересуваючись містом та областю на велосипедах, молоді люди збирали інформацію про місця зосередження сил і засобів ЗСУ, позначали на гугл-картах місця дислокації українських військових і надсилали світлини з цими позначками своєму куратору.

Так вони наводили ворожий вогонь на об'єкти, розташовані на території Харківської області, оскільки отримана від них інформація використовувалася ЗС РФ для здійснення обстрілів.

Встановлено, що за кожну позначку локації молоді люди отримували 50 доларів на двох.

1 серпня 2023 року обох фігурантів затримали в Харкові під час збору інформації про місцезнаходження одного з військових підрозділів.

Під час судового розгляду обвинувачені своєї провини не визнали. Вони стверджували, що просто каталися Харковом і передмістям на велосипедах і жодних протиправних дій не вчиняли. Старший обвинувачений також заявив, що нібито давав знайомим користуватися його телефоном і не знає, хто надсилав із нього зображення карт.

Незважаючи на невизнання провини, обох визнано винними. Наразі триває термін на апеляційне оскарження.

Як повідомлялося, суд виніс вирок навіднику ракетного удару по кафе "Ria Pizza" у Краматорську

Статті

Луганськ
15.06.2024
20:03

Робота на віддачу: як працює малий груповий будинок «Світанок», де виховуються діти-переселенці з Лисичанська

Звучить жахливо, але – він не розмовляв, по-перше, бо з ним у лікарні НЕ РОЗМОВЛЯЛИ. А по-друге – бо у нього в усі була пробка. І у ЛОР-відділенні цього не помітили!
Країна
15.06.2024
10:31

Кадрові проблеми Офісу президента: лояльних дедалі менше

"Подивіться, скільки міністрів перебуває у статусі «тимчасово виконуючий обов'язки». Коли кажуть, що багато хто хоче піти, але їх не відпускають, це більш ніж правда. Ідеться і про уряд, і про парламент"
Країна
14.06.2024
11:00

Курс гривні: Нацбанк "хлюпнув кисню" на $5,5 млрд

Ми хочемо, щоб наша нинішня магічна реальність враховувала перспективи того, що так може бути не завжди. І нам, можливо, потрібно зараз уже думати, готуватися, що на нас чекає у другому півріччі 2024 р., що чекає на нас у 2025 р.
Всі статті