Двоє агентів військової розвідки РФ затримані й отримали підозру у державній зраді

Повідомлено про підозру у державній зраді ще двом агентам військової розвідки РФ. Про це повідомив Офіс генпрокурора України у своєму Телеграм-каналі 24 серпня.

"За даними слідства, після початку повномасштабного вторгнення РФ киянин та донеччанка були завербовані та входили до агентурної мережі керівника оперативної групи головного управління розвідки генерального штабу збройних сил РФ", – сказано в повідомленні.

Зазначається, що підозрювані здійснювали підривну діяльність на шкоду суверенітетові, територіальній цілісності, обороноздатності та державній безпеці України на території міста Києва та Донецької області. На виконання завдань представника військової розвідки ворога, використовуючи свої зв’язки у ДТЕК та підприємствах теплокомуненерго, мешканець Київщини збирав та передавав йому інформацію про результати ракетних обстрілів об’єктів критичної інфраструктури м. Києва та області.

Для цього директор департаменту однієї із столичних страхових компаній ініціював особисті зустрічі з керівниками київських енергогенеруючих підприємств, нібито щоб укладати договори страхування. Насправді він це робив, щоб дізнатися інформацію про факти та наслідки російських обстрілів об’єктів критичної інфраструктури. Його цікавили масштаби пошкоджень та реальний технічний цих об’єктів. На підставі отриманої розвідувальної інформації ворог коригував повторні атаки по енергопідприємствах столиці.

Затримали російського агента за місцем проживання в одному із селищ на Київщині.

Також до цієї агентурної мережі входила працівниця одного з навчальних закладів м. Краматорськ. Вона збирала та передавала кураторам РФ інформації щодо переміщення та розміщення підрозділів ЗСУ, військкоматів, результатів обстрілів на території м. Краматорськ Донецької області.

Правоохоронці затримали обох в порядку ст. 208 КПК України. Наразі підозрюваним обрано запобіжний захід – тримання під вартою.

Раніше повідомлялось, що СБУ повідомила про підозру прикордоннику-зраднику з Донеччини. Йому загрожує довічне.

Раніше «ОстроВ» підтримували грантодавці. Сьогодні нашу незалежність збереже тільки Ваша підтримка

Підтримати

Статті

Луганськ
27.03.2026
15:53

"Ми не говоримо про війну". Луганський щоденник

Якщо пенсіонер не дурень, у нього зазвичай дві пенсії (російська та українська), а на дві пенсії він може жити не працюючи і цілком непогано харчуватися. Тут навіть справа не в грошах, а в якомусь загальному стилі життя.
Країна
26.03.2026
14:00

Посилення мобілізації в Україні: цифровізація та тотальний облік

Мобілізація в Україні найближчим часом може перейти у значно жорсткішу і більш контрольовану фазу. Йдеться не про окремі точкові зміни, а про спробу закрити одразу кілька ключових "сірих зон".
Світ
25.03.2026
13:03

«З Києвом треба робити те саме, що зараз Іран робить з Ізраїлем». Російські ЗМІ про Україну

«Нам треба хоча б почати з мостів через Дніпро, зокрема в районі Києва. У нас є «Орєшнік». Може, пустити його на один із мостів через Дніпро? І тут же сказати, що, якщо ви не йдете за адміністративні кордони Донецької та Луганської народних...
Всі статті