Доказова база підриву дамби Каховської ГЕС є. За ним стоїть воєнно-політичне керівництво РФ - представник ГУР

Є доказова база підриву дамби Каховської ГЕС окупантами і вона активно продовжує збиратись. Про це в ефірі загальнонаціонального телемарафону «Єдині новини» заявив представник Головного управління розвідки Міністерства оборони України Андрій Юсов, - пише Укрінформ.

«Є доказова база і вона активно продовжує зараз збиратись. Є маса прямих і непрямих свідчень того, що за цілеспрямованим знищенням дамби Каховської ГЕС, а мова йде про підрив, стоїть не просто РФ, а воєнно-політичне керівництво», - сказав Юсов.

За його словами, РФ намагається зняти відповідальність із себе за підрив Каховської ГЕС, і, якщо це не вийде, принаймні прирівняти жертву і агресора і організувати якусь певну дискусію.

«Давайте поговоримо. Зробимо вигляд, що не все однозначно. Але – ні, все однозначно. І справді цей терористичний акт скоїли росіяни на українській території. За це відповідальність несе держава-терорист. І персональну відповідальність несе очільник рашистського режиму і його поплічники», - наголосив Юсов.

Він нагадав, що ГУР і президент на весь світ повідомляли про те, що рашисти мінують Каховську ГЕС і дамбу - і це відбувалось іще минулого року. Весь цей час ворог готував цей жахливий злочин і для цього шукалась слушна критична нагода». І саме зараз вони скоїли цей злочин, намагаючись обмежити і зупинити дії українських збройних сил», - сказав розвідник.

Крім того, він нагадав, що за тиждень у РФ у нормативно-правову базу були внесені зміни з метою, що можна не розслідувати наслідки техногенної катастрофи у воєнний час: «Це - як явка з повинною». Крім того, всі заяви окупантів у перші години підриву суперечили одна одній. «Вільний світ у цілому дає адекватну оцінку, і Україна збирає доказову базу і не буде вестись на провокації з боку РФ», - підкреслив Юсов.

Як повідомлялося, вночі 6 червня російська армія підірвала дамбу Каховської ГЕС. На Херсонщині розпочали евакуацію населення з небезпечних місць, для яких є ризик затоплення. За фактом підриву окупантами Каховської ГЕС правоохоронці розпочали розслідування за статтею "екоцид". В Укргідроенерго заявили, що ГЕС повністю зруйнована і відновленню не підлягає.

Статті

Луганськ
04.10.2023
10:12

Безсоння. Луганський щоденник

За вечерею я чую їхню розмову з бабусею: «Путін – найкраща людина на землі». І я слухаю їх мовчки, тому що в цей кумедний діалог ніяк не вписуються наші пенсійні справи, тривоги, моє чортове безсоння, подорожчання – ЧЕРГОВЕ – бензину...
Світ
03.10.2023
08:28

«Чи означає це, що в січні-лютому все відразу на фронті й почнеться?». Російські ЗМІ про Україну

Але люди не залишають Донецьк, їм потрібні лікарні, їхні діти повинні ходити до шкіл, нехай навіть у віддалених районах міста, та й тікати від обстрілів краще рівними дорогами. Ось і виходить ситуація, давно описана однією фразою «вони бомблять - ми...
Донбас
01.10.2023
20:49

Жителів "ДНР" і "ЛНР" незграбно переконували, як добре їм живеться в Росії. Огляд публікацій окупованого Донбасу

Минулого тижня ЗМІ окупованого Донбасу всіма силами намагалися імітувати всенародну радість з приводу річниці російської анексії частини Донецької та Луганської областей. Скажемо чесно, численні "святкові" новини та репортажі більше нагадували...
Всі статті